Писати тільки про хороше: В’єтнам вводить загальнонаціональний кодекс поведінки в соцмережах

Писати тільки про хороше: В’єтнам вводить загальнонаціональний кодекс поведінки в соцмережах

Користувачів соцмереж закликають пропагувати «красу пейзажів, людей і культури В'єтнаму» та розповідати «хороші історії про хороших людей»

Писати тільки про хороше: В’єтнам вводить загальнонаціональний кодекс поведінки в соцмережах
фото www.flickr.com/photos/wayfarer88/12701687925

В'єтнам представив в п'ятницю національні правила поведінки в соціальних мережах, які спонукають людей публікувати позитивний контент про країну і вимагають від державних службовців повідомляти про «суперечливу інформацію» своєму начальству.

Як повідомляє Reuters, новий кодекс забороняє публікації, що порушують закон і «зачіпають інтереси держави», і поширюється на державні організації, компанії соціальних мереж і всіх їх користувачів у В'єтнамі.

«Користувачам соціальних мереж рекомендується пропагувати красу пейзажів, людей і культури В'єтнаму, а також розповідати хороші історії про хороших людей», – йдеться в документі.

Агентство зазначає, що наразі невідомо, наскільки рішення було юридично обов'язковим і як воно буде приведено у виконання.

Новий кодекс також спонукає користувачів соціальних мереж створювати облікові записи, використовуючи свої справжні особистості, обмінюватися інформацією з офіційних джерел і уникати публікації контенту, який порушує закон, містить ненормативну лексику або рекламує незаконні послуги.

Правляча Комуністична партія В'єтнаму зберігає жорсткий контроль над ЗМІ і в останні роки керувала посиленим переслідуванням дисидентів і активістів, деякі з яких відбувають тривалі терміни тюремного ув'язнення за публікації в Facebook і YouTube.

У листопаді минулого року агентство Reuters ексклюзивно повідомило, що в'єтнамська влада пригрозила закрити Facebook, якщо гігант соцмереж не підкориться тиску уряду, щоб піддати цензурі більше місцевого політичного контенту на платформі.

В'єтнам є великим ринком для Facebook, який обслуговує близько 60 млн користувачів в країні і приносить дохід в розмірі майже $1 млрд, відповідно до джерел, знайомих з цифрами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті