«Це ніби покликати ведмедя»: країни Балтики і Польща виступили проти саміту ЄС з Путіним
Ніяких радикальних змін у поведінці країни-окупанта вони не помітили

Польща і країни Балтії зустріли опором пропозицію Франції та Німеччини провести саміт Євросоюзу за участю президента Росії Владіміра Путіна. Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що ця ідея – те саме, що «спробувати покликати ведмедя, щоб уберегти горщик з медом», передає Deutsche Welle.
«Ми повинні взаємодіяти з Росією, але бути дуже обережними щодо реальних намірів путінського режиму», – підкреслив Науседа.
«Ми поки що не бачимо ніяких радикальних змін у поведінці Росії», – зазначив президент Литви.
«Якщо – без будь-яких позитивних змін у поведінці Росії – ми почнемо налагоджувати взаємодію з нею, це пошле дуже невизначені і погані сигнали, наприклад країнам Східного партнерства», – вважає він.
Раніше президент Франції Еммануель Макрон заявив, що перший з 2014 року саміт за участю Путіна став би шансом для переговорів Європи з Москвою.
«Нам потрібен діалог для захисту наших інтересів... Це – діалог, необхідний для стабільності європейського континенту», – підкреслив Макрон.
«Ми не можемо залишатися тільки в рамках логіки реагування, коли справа стосується Росії. Сподіваюся, що ми зможемо в умовах реальної європейської єдності і координації добитися... цього діалогу», – додав він.
Канцлер ФРН Ангела Меркель, виступаючи з урядовою заявою в німецькому бундестазі 24 березня, теж вказала, що Євросоюз «повинен прагнути до прямих контактів з Росією і російським президентом».
«Недостатньо, щоб президент США говорив із президентом Росії. Я дуже вітаю це, але ЄС повинен також створювати майданчики для діалогу», – зазначила вона.
Як передало Reuters, позицію Макрона і Меркель вже підтримав федеральний канцлер Австрії Себастьян Курц. Нова стратегія щодо покращення відносин з Москвою буде обговорюватися на саміті в Брюсселі 24 і 25 червня, відзначає агентство.
Нагадаємо, посли Франції та Німеччини напередодні висловили думку, що проведення зустрічі на вищому рівні з Путіним є можливим способом відновити зв'язки між близькими торговими партнерами після зустрічі президента США Джо Байдена з Путіним в Женеві.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].