«Це ніби покликати ведмедя»: країни Балтики і Польща виступили проти саміту ЄС з Путіним

«Це ніби покликати ведмедя»: країни Балтики і Польща виступили проти саміту ЄС з Путіним

Ніяких радикальних змін у поведінці країни-окупанта вони не помітили

«Це ніби покликати ведмедя»: країни Балтики і Польща виступили проти саміту ЄС з Путіним
фото Pixaby

Польща і країни Балтії зустріли опором пропозицію Франції та Німеччини провести саміт Євросоюзу за участю президента Росії Владіміра Путіна. Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що ця ідея – те саме, що «спробувати покликати ведмедя, щоб уберегти горщик з медом», передає Deutsche Welle.

«Ми повинні взаємодіяти з Росією, але бути дуже обережними щодо реальних намірів путінського режиму», – підкреслив Науседа.

«Ми поки що не бачимо ніяких радикальних змін у поведінці Росії», – зазначив президент Литви.

«Якщо – без будь-яких позитивних змін у поведінці Росії – ми почнемо налагоджувати взаємодію з нею, це пошле дуже невизначені і погані сигнали, наприклад країнам Східного партнерства», – вважає він.

Раніше президент Франції Еммануель Макрон заявив, що перший з 2014 року саміт за участю Путіна став би шансом для переговорів Європи з Москвою.

«Нам потрібен діалог для захисту наших інтересів... Це – діалог, необхідний для стабільності європейського континенту», – підкреслив Макрон.

«Ми не можемо залишатися тільки в рамках логіки реагування, коли справа стосується Росії. Сподіваюся, що ми зможемо в умовах реальної європейської єдності і координації добитися... цього діалогу», – додав він.

Канцлер ФРН Ангела Меркель, виступаючи з урядовою заявою в німецькому бундестазі 24 березня, теж вказала, що Євросоюз «повинен прагнути до прямих контактів з Росією і російським президентом».

«Недостатньо, щоб президент США говорив із президентом Росії. Я дуже вітаю це, але ЄС повинен також створювати майданчики для діалогу», – зазначила вона.

Як передало Reuters, позицію Макрона і Меркель вже підтримав федеральний канцлер Австрії Себастьян Курц. Нова стратегія щодо покращення відносин з Москвою буде обговорюватися на саміті в Брюсселі 24 і 25 червня, відзначає агентство.

Нагадаємо, посли Франції та Німеччини напередодні висловили думку, що проведення зустрічі на вищому рівні з Путіним є можливим способом відновити зв'язки між близькими торговими партнерами після зустрічі президента США Джо Байдена з Путіним в Женеві.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті