Після «негативної спіралі» ЄС шукає нову стратегію щодо Росії

Після «негативної спіралі» ЄС шукає нову стратегію щодо Росії

Лідери ЄС вирішуватимуть чи варто домагатися саміту з Путіним

Після «негативної спіралі» ЄС шукає нову стратегію щодо Росії
фото www.flickr.com/photos/european_parliament/30096169166/

Сьогодні, 24 червня, лідери Європейського союзу розглянуть питання про те, чи варто домагатися зустрічі на вищому рівні з президентом Росії Владіміром Путіним в рамках нової стратегії управління відносинами з Москвою, які, за словами ЄС, знаходяться в «негативній спіралі».

Як повідомляє Reuters, посли Франції та Німеччини напередодні висловили думку, що проведення зустрічі на вищому рівні з Путіним було можливим способом відновити зв'язки між близькими торговими партнерами після зустрічі президента США Джо Байдена з Путіним в Женеві.

З огляду на різні погляди у протистоянні в Україні і Білорусі та розбіжності щодо прав людини, ЄС і Росія звинувачують одна одну у втручанні в вибори, дезінформацію та загрозу безпеці і стабільності від Прибалтики до Чорного моря.

«Ми, як Європейський союз, повинні також прагнути до прямих контактів з Росією і президентом Росії», – заявила законодавцям канцлер Німеччини Ангела Меркель у своєму заключному виступі в Бундестазі Німеччини.

«Президенту США недостатньо поговорити з президентом Росії. Я дуже вітаю це, але ЄС також повинен створювати форуми для діалогу », – додала вона.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба сказав Reuters, що «ми не можемо ізолювати Росію, тому що Росія – це реальність, від якої ніхто з нас не може втекти. Нам потрібно мотивувати Москву припинити її агресивні дії ».

З того часу, як Росія окупувала український Крим у 2014 році, а ЄС заморозив саміти з Путіним, політика ЄС коливалася між введенням економічних санкцій і завершенням будівництва нового газопроводу з Росії до Німеччини.

Але зусилля з врегулювання конфлікту між українськими силами і підтримуваними Росією сепаратистами на сході України зайшли в глухий кут, попри припинення вогню і мирні угоди.

В знак напруженості Росія заявила на цьому тижні, що вона здійснила попереджувальні постріли і скинула бомби на шляху британського есмінця, що пливе в Чорному морі біля берегів Криму, хоча Великобританія, яка більше не є членом ЄС, це заперечує.

На дводенному саміті в Брюсселі, на якому також будуть розглянуті пандемія COVID-19 і зв'язки з Туреччиною, лідери сподіваються розвинути стратегічний документ щодо Росії, підготовлений раніше в цьому місяці Європейською комісією і дипломатичною службою ЄС.

Агентство нагадало, що президент Франції Еммануель Макрон у вересні 2019 роки вже намагався домогтися менш холодних зв'язків з Путіним, але безуспішно. Деякі дипломати ЄС заявили, що відносини повинні поліпшуватися перед будь-яким самітом з російським лідером.

Потенціалк для нових «гарячих точок» предостатньо. У четвер або п'ятницю ЄС опублікує детальну інформацію про економічні санкції щодо Білорусі, союзника Росії, яку Кремль розглядає як буферну державу між Росією і НАТО.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті