Після «негативної спіралі» ЄС шукає нову стратегію щодо Росії
Лідери ЄС вирішуватимуть чи варто домагатися саміту з Путіним

Сьогодні, 24 червня, лідери Європейського союзу розглянуть питання про те, чи варто домагатися зустрічі на вищому рівні з президентом Росії Владіміром Путіним в рамках нової стратегії управління відносинами з Москвою, які, за словами ЄС, знаходяться в «негативній спіралі».
Як повідомляє Reuters, посли Франції та Німеччини напередодні висловили думку, що проведення зустрічі на вищому рівні з Путіним було можливим способом відновити зв'язки між близькими торговими партнерами після зустрічі президента США Джо Байдена з Путіним в Женеві.
З огляду на різні погляди у протистоянні в Україні і Білорусі та розбіжності щодо прав людини, ЄС і Росія звинувачують одна одну у втручанні в вибори, дезінформацію та загрозу безпеці і стабільності від Прибалтики до Чорного моря.
«Ми, як Європейський союз, повинні також прагнути до прямих контактів з Росією і президентом Росії», – заявила законодавцям канцлер Німеччини Ангела Меркель у своєму заключному виступі в Бундестазі Німеччини.
«Президенту США недостатньо поговорити з президентом Росії. Я дуже вітаю це, але ЄС також повинен створювати форуми для діалогу », – додала вона.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба сказав Reuters, що «ми не можемо ізолювати Росію, тому що Росія – це реальність, від якої ніхто з нас не може втекти. Нам потрібно мотивувати Москву припинити її агресивні дії ».
З того часу, як Росія окупувала український Крим у 2014 році, а ЄС заморозив саміти з Путіним, політика ЄС коливалася між введенням економічних санкцій і завершенням будівництва нового газопроводу з Росії до Німеччини.
Але зусилля з врегулювання конфлікту між українськими силами і підтримуваними Росією сепаратистами на сході України зайшли в глухий кут, попри припинення вогню і мирні угоди.
В знак напруженості Росія заявила на цьому тижні, що вона здійснила попереджувальні постріли і скинула бомби на шляху британського есмінця, що пливе в Чорному морі біля берегів Криму, хоча Великобританія, яка більше не є членом ЄС, це заперечує.
На дводенному саміті в Брюсселі, на якому також будуть розглянуті пандемія COVID-19 і зв'язки з Туреччиною, лідери сподіваються розвинути стратегічний документ щодо Росії, підготовлений раніше в цьому місяці Європейською комісією і дипломатичною службою ЄС.
Агентство нагадало, що президент Франції Еммануель Макрон у вересні 2019 роки вже намагався домогтися менш холодних зв'язків з Путіним, але безуспішно. Деякі дипломати ЄС заявили, що відносини повинні поліпшуватися перед будь-яким самітом з російським лідером.
Потенціалк для нових «гарячих точок» предостатньо. У четвер або п'ятницю ЄС опублікує детальну інформацію про економічні санкції щодо Білорусі, союзника Росії, яку Кремль розглядає як буферну державу між Росією і НАТО.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].