В США лобістів зброї запросили виступити на шкільному випускному перед порожніми стільцями (ВІДЕО)

В США лобістів зброї запросили виступити на шкільному випускному перед порожніми стільцями (ВІДЕО)

Вони не запідозрили, що це фальсифікація для зйомок тематичного відео

В США лобістів зброї запросили виступити на шкільному випускному перед порожніми стільцями (ВІДЕО)
скрін-шот

У США екс-главу Національної стрілецької асоціації Девіда Кіна запросили прочитати промову на випускному в «Академії Джеймса Медісона» (саме Медісон запропонував Другу поправку, що гарантує право громадян США на зберігання і носіння зброї – ред.) в Лос-Анджелесі.

Кін виступив перед 3044 порожніми стільцями, думаючи, що це репетиція, але насправді це був спланований батьками обман, пише TJournalз посиланням на BuzzFeed.

Кін закликав підлітків боротися з тими, хто хоче ввести обмеження на зброю. «Переважна більшість з вас піде в коледж, в той час як інші можуть вирішити, що їхній шлях до успіху інший. Моя вам порада проста: дотримуйтеся своєї мрії і втілюйте її в життя», – сказав лобіст.

Такої академії не існує. Не усвідомлюючи цього, Кін адресував свої слова порожнім стільцям, встановленим для дітей, які мали закінчити середню школу, але не дожили до випускного в 2021 році.

Акцію назвали «втрачений клас» (Lost Class). Її влаштувала організація Change the Ref, заснована Мануелем і Патрісією Олівер, чий син Хоакін був убитий в 2018 році в середній школі в Паркленді.

Крім Девіда Кіна на захід запросили ще одного гостя – захисника прав на зброю і колишнього співробітника адміністрації Трампа Джона Лотта.

«За іронією долі, якби вони провели належну перевірку школи, вони б побачили, що вона несправжня», – заявив представник Change the Ref. Після зйомок Кіну і Лотту сказали, що випускний скасували. Вони дізналися про обман, вже коли вийшли відео.

У роликах випускні промови Лотта і Кіна з закликом захищати право на зброю перемежовуються записами дзвінків в службу екстреної допомоги про стрілянину в школах і звуками пострілів.

Лотт після публікації ролика заявив, що його виступ відредагували, спотворивши сенс сказаного. «Так ми хочемо проводити політичні дебати в країні? Де брешуть і творчо редагують те, що люди кажуть?» – запитав він.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті