Facebook досяг нульових викидів парникових газів
Декарбонізації допомогли ефективне використання ВДЕ, води й відновлення лісів в Африці та Міссісіпі

Facebook повідомив, що у 2020 році він досяг нульових операційних викидів після скорочення більшої частини викидів парникових газів (ПГ) і інвестування в проєкти з видалення вуглецевого сліду. Про це йдеться в опублікованому звіті про сталий розвиток за 2020 рік. Згідно зі звітом, викиди від виробничої діяльності у 2020 році були на 94% нижче, ніж у 2017 році, повідомляє спеціалізоване видання Edie.
Це скорочення викидів значно пов'язано з переходом на 100% відновлювані джерела енергії для глобальних операцій. У 2011 році Facebook вперше взяв на себе зобов'язання використовувати виключно відновлювані джерела енергії. У глобальному масштабі, як говориться у звіті про сталий розвиток, Facebook підключив 2,8 ГВт вітрової та сонячної енергії через комбінацію локальних масивів і угод про закупівлю електроенергії (PPA). Проєкти розташовані в США, Азії та Європі.
У звіті також йдеться, як Facebook допоміг забезпечити оплату відновлюваної генерації еквівалента електроенергії, що споживали співробітники, які працюють з дому, внаслідок Covid-19.
Підвищення енергоефективності та ефективності використання води – з особливим наголосом на центри обробки даних – також допомогло Facebook скоротити виробничі викиди. Компанія стверджує, що її центри обробки даних тепер на 80% ефективніші з точки зору витрат води, ніж середній об'єкт.
Щоб знизити залишкові викиди після роботи з їх скорочення власними силами, Facebook інвестував у проєкти з видалення вуглецю, щоб досягти нульового рівня викидів. У 2020 році підтримувалися проєкти зі збереження та відтворення лісів в Африці та на річці Міссісіпі. Facebook стверджує, що в рамках проєктів, які він підтримував протягом року, було видалено з атмосфери 145 тисяч тонн вуглецю.
«Ці природні рішення слугуватимуть мостом до довгострокової декарбонізації», – йдеться у звіті про сталий розвиток. «У майбутньому ми сподіваємося інвестувати в нові технології видалення вуглецю (наприклад, пряме уловлювання повітря)».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].