Анкара офіційно вийшла з міжнародного договору про запобігання насильства стосовно жінок

Анкара офіційно вийшла з міжнародного договору про запобігання насильства стосовно жінок

Противники Стамбульської конвенції переконані, що вона заохочує розлучення, підриває традиційну сім’ю і пропагує гомосексуальність

Анкара офіційно вийшла з міжнародного договору про запобігання насильства стосовно жінок
фото www.flickr.com/photos/kingreinhardt/19264451382

Туреччина офіційно вийшла з основоположного європейського договору «Про запобігання та протидію насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами» (Стамбульська конвенція). Як повідомляє Reuters, це рішення яке викликало осуд з боку багатьох турків і західних союзників, коли президент Реджеп Таїп Ердоган оголосив про це в березні.

«Ми продовжимо нашу боротьбу, – заявила президент Федерації асоціацій турецьких жінок Джанан Гюллен. – Туреччина стріляє собі в ногу цим рішенням».

Вона сказала, що з березня жінки і інші вразливі групи неохоче зверталися за допомогою і рідше отримували її, оскільки COVID-19 посилив економічні труднощі, викликаючи різке збільшення насильства по відношенню до них.

Стамбульська конвенція, укладена в найбільшому місті Туреччини та підписана у 2011 році, зобов'язала її підписантів запобігати і переслідувати в судовому порядку насильство в сім'ї і сприяти рівності.

Але багато консерваторів в Туреччині і в ісламістській партії Ердогана кажуть, що цей пакт підриває сімейні структури, які захищають суспільство. Деякі також вважають, що Конвенція заохочує гомосексуальність за допомогою свого принципу недискримінації за ознакою сексуальної орієнтації.

«Вихід нашої країни з конвенції не призведе до будь-яких юридичних або практичних недоліків в запобіганні насильства по відношенню до жінок», – йдеться в заяві офісу Ердогана.

За інформацією правозахисних груп, у Туреччині зростає насильство щодо жінок та кількість вбивств. Згідно з даними We Will Stop Femicide Platform, з початку року у країні вбито 77 жінок, минулого року – щонайменше 409.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті