Анкара офіційно вийшла з міжнародного договору про запобігання насильства стосовно жінок
Противники Стамбульської конвенції переконані, що вона заохочує розлучення, підриває традиційну сім’ю і пропагує гомосексуальність

Туреччина офіційно вийшла з основоположного європейського договору «Про запобігання та протидію насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами» (Стамбульська конвенція). Як повідомляє Reuters, це рішення яке викликало осуд з боку багатьох турків і західних союзників, коли президент Реджеп Таїп Ердоган оголосив про це в березні.
«Ми продовжимо нашу боротьбу, – заявила президент Федерації асоціацій турецьких жінок Джанан Гюллен. – Туреччина стріляє собі в ногу цим рішенням».
Вона сказала, що з березня жінки і інші вразливі групи неохоче зверталися за допомогою і рідше отримували її, оскільки COVID-19 посилив економічні труднощі, викликаючи різке збільшення насильства по відношенню до них.
Стамбульська конвенція, укладена в найбільшому місті Туреччини та підписана у 2011 році, зобов'язала її підписантів запобігати і переслідувати в судовому порядку насильство в сім'ї і сприяти рівності.
Але багато консерваторів в Туреччині і в ісламістській партії Ердогана кажуть, що цей пакт підриває сімейні структури, які захищають суспільство. Деякі також вважають, що Конвенція заохочує гомосексуальність за допомогою свого принципу недискримінації за ознакою сексуальної орієнтації.
«Вихід нашої країни з конвенції не призведе до будь-яких юридичних або практичних недоліків в запобіганні насильства по відношенню до жінок», – йдеться в заяві офісу Ердогана.
За інформацією правозахисних груп, у Туреччині зростає насильство щодо жінок та кількість вбивств. Згідно з даними We Will Stop Femicide Platform, з початку року у країні вбито 77 жінок, минулого року – щонайменше 409.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].