130 країн погодилися ввести глобальний цифровий податок
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

130 країн погодилися ввести глобальний цифровий податок

На частку цих країн припадає понад 90% світового ВВП

130 країн погодилися ввести глобальний цифровий податок
фото pixabay.com

Міністр фінансів США Джанет Єллен оголосила, що група з 130 країн погодилася на глобальний мінімальний податок (GMT) на корпорації, що є частиною ширшої угоди про перегляд міжнародних податкових правил.

Як повідомляє CNBC, у разі широкого прийняття, GMT фактично покладе край практиці глобальних корпорацій, які прагнуть розташовувати свої штаб-квартири в юрисдикціях з низькими податками, такі як Ірландія і Британські Віргінські острови, навіть якщо їхні клієнти, операції і керівники перебувають в іншому місці.

«Протягом десятиліть Сполучені Штати брали участь в приреченій на поразку міжнародній податковій конкуренції, знижуючи наші ставки корпоративного податку тільки для того, щоб спостерігати, як інші країни у відповідь знижують свої… Жодна країна не вийшла з цієї гонки переможцем», – сказала Єллен.

Повідомляється, що угода також включає механізм скасування податків на цифрові послуги, які націлені на найбільші американські технологічні компанії. Замість них офіційні особи погодилися з новим податковим планом, який буде прив'язаний до місць, де транснаціональні корпорації фактично ведуть бізнес, а не до їх штаб-квартир.

В оголошення Єллен не вказала фактичну ставку, по якій буде встановлено GMT, але адміністрація президента США Джо Байдена наполягала як мінімум на 15%.

Міністри фінансів і керівники центральних банків G-20 зустрінуться у Венеції, Італія, наприкінці цього місяця, і, як очікується, міжнародний податковий план буде одним з головних пунктів порядку денного.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло