Саудівська Аравія інвестує $147 млрд в транспортний сектор до 2030 року

Саудівська Аравія інвестує $147 млрд в транспортний сектор до 2030 року

Влада має намір перетворити країну в глобальний авіаційний вузол і великий туристичний напрямок

Саудівська Аравія інвестує $147 млрд в транспортний сектор до 2030 року
фото www.flickr.com/photos/190943059@N06/50623592746

Саудівська Аравія оголосила про плани інвестувати 550 млрд ріалів ($147 млрд) в транспорт і логістику до 2030 року. Як пише Bloomberg, кронпринц Мохаммед бен Салман прагне перетворити Королівство в глобальний авіаційний центр.

За словами міністра транспорту Салеха аль-Яссера, близько 35% цих витрат будуть покриті урядом, а інша частина – приватним сектором, оскільки влада створює нову міжнародну авіакомпанію, розширює аеропорти, будує ширшу мережу залізничного сполучення і досліджує нові технології.

«Багато з цільових проєктів – це банківські проєкти, привабливі проєкти, – сказав він. – Це відкриє великі можливості для партнерства з приватним сектором».

Цей план є частиною стратегії, оголошеної принцом Мохаммедом бен Салманом минулого тижня, спрямованої на диверсифікацію економіки найбільшого у світі експортера сирої нафти. Влада Саудівської Аравії хоче перетворити столицю Ер-Ріяд в глобальний діловий центр, залучити більше іноземних талантів і 100 мільйонів туристів в рік до 2030 року – цілі, які зажадають значно більшої кількості рейсів в країну, яка почала пропонувати туристичні візи тільки з 2019 року.

Офіційні особи Саудівської Аравії також сподіваються майже вчетверо збільшити кількість мусульман, які приїжджають до священного міста Мекки для релігійного поклоніння.

В основі стратегії лежить план Суверенного державного інвестиційного фонду по запуску нової міжнародної авіакомпанії зі штаб-квартирою в Ер-Ріяді.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті