Лукашенко пригрозив обмежити транзит німецьких товарів через Білорусь

Лукашенко пригрозив обмежити транзит німецьких товарів через Білорусь

Він сказав, що краще хай везуть через Україну: «Там хороші дороги»

Лукашенко пригрозив обмежити транзит німецьких товарів через Білорусь
фото DR

Олександр Лукашенко пригрозив обмежити транзит товарів із Німеччини через білоруську територію – це стане відповіддю на європейські санкції.

«Ми знаємо, хто в США, Німеччині та інших, особливо європейських, країнах виступив проти поставок комплектуючих і основних вузлів для наших підприємств, – заявив Лукашенко у вівторок, 6 липня, на нараді щодо протидії санкціям. – Ми їм сказали: хлопці, спасибі, до побачення. Перше: на білоруський ринок – ні кроку, друге: через Білорусь – теж ні кроку».

«Точно так треба вчинити і з німцями, – заявив Лукашенко. – Нехай через Фінляндію в Китай і Росію постачають свою продукцію. Або через Україну – там хороші дороги», – додав він.

У свою чергу глава уряду Білорусі Роман Головченко заявив у вівторок журналістам, що перспективи введення Мінськом контрсанкцій щодо транзиту будуть залежати від поведінки європейських партнерів.

«Що стосується транзиту й інших маршрутів – ця опція є, але ми будемо дивитися на поведінку наших європейських партнерів і задіювати ті заходи, які будуть адекватними зараз і не принесуть шкоди білоруській економіці», – сказав Головченко.

Євросоюз 24 червня схвалив нові економічні санкції проти правлячого режиму в Білорусі. Зокрема, заборонено:

  • імпортувати з країни нафтопродукти і калійні добрива;
  • продавати в Білорусь, постачати або передавати продукцію, призначену для виробництва тютюнових виробів;
  • надавати уряду і держустановам послуги страхування.

Введено також обмеження на доступ до ринків капіталу ЄС, Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) припинить будь-яке фінансування проектів у державному секторі Білорусі.

Введення нових санкцій Брюссель пояснив «ескалацією серйозних порушень прав людини в Білорусі, насильницькими репресіями проти цивільного суспільства, демократичної опозиції та журналістів, а також примусовою посадкою літака Ryanair в Мінську 23 травня 2021 року і подальшим затриманням журналіста Романа Протасевича і Софії Сапеги».

У відповідь Мінськ призупинив участь в ініціативі Євросоюзу «Східне партнерство», а також вимагав припинити роботу в Білорусі Гете-Інституту та Німецької служби академічних обмінів (DAAD).

Як стало відомо, у Білорусі конкурента Лукашенка на виборах посадили на 14 років.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло