Лукашенко пригрозив обмежити транзит німецьких товарів через Білорусь
Він сказав, що краще хай везуть через Україну: «Там хороші дороги»

Олександр Лукашенко пригрозив обмежити транзит товарів із Німеччини через білоруську територію – це стане відповіддю на європейські санкції.
«Ми знаємо, хто в США, Німеччині та інших, особливо європейських, країнах виступив проти поставок комплектуючих і основних вузлів для наших підприємств, – заявив Лукашенко у вівторок, 6 липня, на нараді щодо протидії санкціям. – Ми їм сказали: хлопці, спасибі, до побачення. Перше: на білоруський ринок – ні кроку, друге: через Білорусь – теж ні кроку».
«Точно так треба вчинити і з німцями, – заявив Лукашенко. – Нехай через Фінляндію в Китай і Росію постачають свою продукцію. Або через Україну – там хороші дороги», – додав він.
У свою чергу глава уряду Білорусі Роман Головченко заявив у вівторок журналістам, що перспективи введення Мінськом контрсанкцій щодо транзиту будуть залежати від поведінки європейських партнерів.
«Що стосується транзиту й інших маршрутів – ця опція є, але ми будемо дивитися на поведінку наших європейських партнерів і задіювати ті заходи, які будуть адекватними зараз і не принесуть шкоди білоруській економіці», – сказав Головченко.
Євросоюз 24 червня схвалив нові економічні санкції проти правлячого режиму в Білорусі. Зокрема, заборонено:
- імпортувати з країни нафтопродукти і калійні добрива;
- продавати в Білорусь, постачати або передавати продукцію, призначену для виробництва тютюнових виробів;
- надавати уряду і держустановам послуги страхування.
Введено також обмеження на доступ до ринків капіталу ЄС, Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) припинить будь-яке фінансування проектів у державному секторі Білорусі.
Введення нових санкцій Брюссель пояснив «ескалацією серйозних порушень прав людини в Білорусі, насильницькими репресіями проти цивільного суспільства, демократичної опозиції та журналістів, а також примусовою посадкою літака Ryanair в Мінську 23 травня 2021 року і подальшим затриманням журналіста Романа Протасевича і Софії Сапеги».
У відповідь Мінськ призупинив участь в ініціативі Євросоюзу «Східне партнерство», а також вимагав припинити роботу в Білорусі Гете-Інституту та Німецької служби академічних обмінів (DAAD).
Як стало відомо, у Білорусі конкурента Лукашенка на виборах посадили на 14 років.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].