Європарламент закликає якомога швидше скоротити фінансування Польщі та Угорщини
В цих країнах, на думку Брюсселя, порушується верховенство закону

Європарламент вимагає від Європейської комісії вжити заходів проти порушень верховенства закону в країнах – членах ЄС. Євродепутати проголосували в четвер, 8 липня, за якнайшвидше застосування механізму скорочення коштів Євросоюзу конкретним державам – в разі порушення ними верховенства закону, передає Deutsche Welle.
На підтримку рішення виступили 529 законодавців, проти – 150, ще 14 утрималися. Критика Брюсселя націлена в першу чергу на Польщу й Угорщину.
Однак запустити механізм, очевидно, вдасться не раніше кінця 2022 року, відзначає агентство AFP.
Це пов'язано з тим, що під тиском Варшави і Будапешта було вирішено, що для урізання фінансування спочатку має відбутися юридична перевірка законності даного кроку Європейським судом в Люксембурзі.
Польща і Угорщина подали відповідні позови в березні. Тепер навіть в рамках прискореної процедури на розгляд суду буде потрібно близько року, відзначає агентство.
Невдоволення Брюсселя, зокрема, викликає суперечливий закон, що обмежує інформування неповнолітніх про гомо- та транс сексуальність у Угорщині, закон набув чинності 8 липня.
Парламент Угорщини 15 червня схвалив законопроект, який забороняє поширювати серед осіб молодше 18 років книги, фільми, просвітницьку літературу, а також матеріали «рекламного» характеру, що «пропагують» гомосексуальність і стосуються питань, пов'язаних із гендерною ідентичністю.
Закон переважною більшістю підтримали депутати від правлячої партії «ФІДЕС – Угорський громадянський союз» під головуванням прем'єр-міністра Віктора Орбана. Сам Орбан в інтерв'ю агентству dpa завив, що зміни покликані захистити неповнолітніх.
Що стосується Польщі, то Брюссель стурбований березневим зверненням глави уряду Польщі Матеуша Моравецького до Конституційного суду з вимогою винести рішення про верховенство польської конституції над європейським законодавством.
Позиція прем'єр-міністра ставить під сумнів основоположні принципи європейського права і загрожує авторитету Європейського суду в Люксембурзі, вказувалося в зв'язку з цим в листі комісара Євросоюзу з питань юстиції Дідьє Рейндерса.
Як повідомлялося, ЄС запланував судовий позов проти Польщі за придушення прав ЛГБТ.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].