Європарламент закликає якомога швидше скоротити фінансування Польщі та Угорщини

Європарламент закликає якомога швидше скоротити фінансування Польщі та Угорщини

В цих країнах, на думку Брюсселя, порушується верховенство закону

Європарламент закликає якомога швидше скоротити фінансування Польщі та Угорщини
фото Shutterstock

Європарламент вимагає від Європейської комісії вжити заходів проти порушень верховенства закону в країнах – членах ЄС. Євродепутати проголосували в четвер, 8 липня, за якнайшвидше застосування механізму скорочення коштів Євросоюзу конкретним державам – в разі порушення ними верховенства закону, передає Deutsche Welle.

На підтримку рішення виступили 529 законодавців, проти – 150, ще 14 утрималися. Критика Брюсселя націлена в першу чергу на Польщу й Угорщину.

Однак запустити механізм, очевидно, вдасться не раніше кінця 2022 року, відзначає агентство AFP.

Це пов'язано з тим, що під тиском Варшави і Будапешта було вирішено, що для урізання фінансування спочатку має відбутися юридична перевірка законності даного кроку Європейським судом в Люксембурзі.

Польща і Угорщина подали відповідні позови в березні. Тепер навіть в рамках прискореної процедури на розгляд суду буде потрібно близько року, відзначає агентство.

Невдоволення Брюсселя, зокрема, викликає суперечливий закон, що обмежує інформування неповнолітніх про гомо- та транс сексуальність у Угорщині, закон набув чинності 8 липня.

Парламент Угорщини 15 червня схвалив законопроект, який забороняє поширювати серед осіб молодше 18 років книги, фільми, просвітницьку літературу, а також матеріали «рекламного» характеру, що «пропагують» гомосексуальність і стосуються питань, пов'язаних із гендерною ідентичністю.

Закон переважною більшістю підтримали депутати від правлячої партії «ФІДЕС – Угорський громадянський союз» під головуванням прем'єр-міністра Віктора Орбана. Сам Орбан в інтерв'ю агентству dpa завив, що зміни покликані захистити неповнолітніх.

Що стосується Польщі, то Брюссель стурбований березневим зверненням глави уряду Польщі Матеуша Моравецького до Конституційного суду з вимогою винести рішення про верховенство польської конституції над європейським законодавством.

Позиція прем'єр-міністра ставить під сумнів основоположні принципи європейського права і загрожує авторитету Європейського суду в Люксембурзі, вказувалося в зв'язку з цим в листі комісара Євросоюзу з питань юстиції Дідьє Рейндерса.

Як повідомлялося, ЄС запланував судовий позов проти Польщі за придушення прав ЛГБТ.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло