ЄС запланував судовий позов проти Польщі за придушення прав ЛГБТ

ЄС запланував судовий позов проти Польщі за придушення прав ЛГБТ

Це відповідь блоку на створення в Польщі так званих «зон, вільних від ЛГБТ»

ЄС запланував судовий позов проти Польщі за придушення прав ЛГБТ
фото www.flickr.com/photos/hmeegs/15917012845

Європейський Союз працює над потенційним судовим позовом проти Польщі у зв'язку з її придушенням прав ЛГБТ. Як повідомляє Bloomberg, мова йде зокрема про створення в країні так званих «зон, вільних від ЛГБТ».

Джерела видання зазначили, що позов може бути поданий вже наступного місяця.

Десятки міст і провінцій по всій Польщі оголосили себе «вільними від ідеології ЛГБТ», щоб перешкодити проведенню там прайд-парадів і інших дружніх до геїв заходів. Станом на середину минулого року майже третина муніципалітетів в католицькій країні з населенням 38 млн осіб прийняла відповідні декларації, що оголошують їх вільними від ЛГБТ, часто після лобіювання ультраконсервативних груп.

Кілька польських судів постановили, що ці заходи є неконституційними і дискримінаційними, і, хоча заяви не мають юридичного сенсу, вони підживлюють страх і дискримінацію.

 Благодійна організація ILGA-Europe з Брюсселя заявляє, що Польща – найгірше місце в ЄС для ЛГБТ. Під час тогорічної виборчої кампанії президент Анджей Дуда називав гомосексуальність «іноземною ідеологією», яка «гірша ніж комунізм».

Будь судовий позов може затягнутися на роки і розпочнеться з того, що комісія ініціює процедуру порушення. Спочатку ЄС повідомить країну, у якої є кілька можливостей виправити порушення. Якщо комісія визначить, що країна не вжила необхідних заходів, вона може передати справу до Європейського суду, який в кінцевому підсумку може накласти штраф, якщо країна не виконає першу постанова про порушення законодавства ЄС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло