Міжнародний аеропорт «Черкаси» цьогоріч поновить роботу – голова Черкаської ОДА

Міжнародний аеропорт «Черкаси» цьогоріч поновить роботу – голова Черкаської ОДА

Лишилося завершити реконструкцію злітно-посадкової смуги та погасити заборгованість підприємства

Міжнародний аеропорт «Черкаси» цьогоріч поновить роботу – голова Черкаської ОДА
Фото: pexels.com

Міжнародний аеропорт «Черкаси» вже у 2021 році поновить роботу. Про це розповів голова Черкаської обласної державної адміністрації (ОДА) Олександр Скічко, повідомляє інформаційне агентство «Укрінформ».

«На днях виходить підрядник для завершення робіт по проєкту. І вже цього року реконструкція злітно-посадкової смуги обов’язкового завершиться. Щоправда, для того щоб аеропорт почав функціонувати, потрібно погасити борги і оновити технічну сторону комунального підприємства. Але ми плануємо, що вже цього року він поновить свою роботу», – сказав Скічко.

За його словами, проєкт щодо капітального ремонту розпочався ще у 2018 році, але через низку факторів його призупинили. Зараз роботи відновлені, і вже за кілька місяців передбачається, що «оновлену» злітно-посадкову смугу повернуть на баланс аеропорту. Загальна вартість реконструкції сягає майже 129 млн грн.

Також для функціонування аеропорту потрібно погасити заборгованість комунального підприємства у 12,8 млн грн. З них – 5,5 млн грн стосуються земельного податку, 3,1 млн грн – податку на додану вартість (ПДВ), 3 млн грн – пеня за страховими внесками до Пенсійного фонду та 128 000 – заборгованість по заробітній платі.

Скічко зауважив, що після запуску аеропорт все одно працюватиме з обмеженнями та прийматиме лише малі судна – до 60 тонн. Наприклад, один із найпопулярніших пасажирських літаків світу Boeing 737-800 аеропорт зможе приймати тільки раз на добу.

«Роботи тривали не один рік, і на нашу долю випало його завершення. Нам потрібно ввести в експлуатацію цю злітно-посадкову смугу, і аеропорт запрацює», – додав голова Черкаської ОДА.

Раніше Кабмін схвалив відкриття міжнародного пункту пропуску через держкордон в аеропорту «Житомир» для вантажного та пасажирського сполучення. Він працюватиме цілодобово.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті