З 2015 року кількість судових позовів, пов'язаних зі зміною клімату, різко зросла

З 2015 року кількість судових позовів, пов'язаних зі зміною клімату, різко зросла

Більшість справ було порушено проти урядів, але в майбутньому може постраждати й приватний бізнес

Этот текст также доступен на русском
З 2015 року кількість судових позовів, пов'язаних зі зміною клімату, різко зросла

З посиленням кліматичної кризи зростає число судових позовів, спрямованих на скорочення викидів парникових газів. Про це йдеться у звіті Лондонської школи економіки (LSE), опублікованому на початку липня, – повідомляє Фонд Thomson Reuters. Дослідження показало, що майже 55 відсотків з 1 841 справи, переданих в 13 судів в 40 країнах в період з 1986 р. по травень 2021 року, було подано з 2015 року, коли уклали Паризьку угоду про обмеження глобального потепління на 1,5 градуса Цельсія вище доіндустріального рівня.

Так, в травні голландський суд виніс знакове рішення, яке зобов'язує Royal Dutch Shell різко посилити заплановані скорочення викидів парникових газів після того, як екологічні групи заявили, що інвестиції компанії в викопне паливо загрожують правам людини. Shell пообіцяла оскаржити це рішення.

Організація Об'єднаних Націй також передбачає зростання числа судових позовів на тлі зростаючого занепокоєння з приводу зміни клімату і затяжних суперечок про те, як його зупинити.

Більшість справ, розглянутих LSE, були порушені проти урядів, але нові аргументи, пов'язані з великими емітентами в приватному секторі, ймовірно, збільшаться в майбутньому, повідомила співавторка LSE  Кетрін Хайем Фонду Thomson Reuters.

«Використані аргументи різноманітні, включаючи, наприклад, теми «зеленого» і фідуціарного боргу. Компанії повинні усвідомлювати ризик судових розглядів», – йдеться у звіті. Дослідження показало, що з 369 розглянутих справ 58 відсотків були сприятливими для дій у зв'язку зі зміною клімату, 32 відсотки – несприятливими й 10 відсотків мали нейтральні результати, оскільки позови були подані в США, Франції, Пакистані та у східно-африканські суди.

«У такій ситуації закон несе відповідальність за дотримання принципів, які, на нашу думку, поставлені на карту», – сказав Майкл Хаусфельд, який очолює юрфірму Hausfeld, що спеціалізується на кліматичних справах.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло