Дефіцит чипів скоротить світове виробництво на 5 млн автомобілів

Дефіцит чипів скоротить світове виробництво на 5 млн автомобілів

Очікується, що протягом усього року в усьому світі буде вироблено 74,8 млн авто, що на 9,3% менше, ніж у 2020 році

Дефіцит чипів скоротить світове виробництво на 5 млн автомобілів
фото www.flickr.com/photos/lucvanloon/26378869694

Глобальна нестача напівпровідників призведе до зникнення до 5 млн автомобілів у світі у 2021 році. Про це свідчать дані нового дослідження, на яке посилається Automobilwoche.

Очікується, що протягом усього року буде вироблено 74,8 мільйона автомобілів, що на 9,3% менше, ніж у 2020 році, який затьмарив коронавірус.

За оцінками, експертів без дефіциту чипів виробництво досягло б близько 80 млн автомобілів.

Згідно з аналізом, у другому півріччі ситуація з напівпровідниками у світі може ще більше погіршитися.

В дослідження вказано, що за перші п'ять місяців 2021 року світовий автомобільний ринок виріс на 34% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Проте в другому півріччі зростання, ймовірно, значно сповільниться.

Нестача напівпровідників, основного матеріалу для виготовлення мікрочипів, як прогнозується, продовжить позначатися і на початку 2023 року. Після цього, як очікується, виникнуть проблеми в ланцюжках поставок іншого важливого компонента сучасної автомобільної промисловості – акумуляторних елементів для електромобілів, оскільки поточні темпи виробництва літій-іонних акумуляторів не зможуть задовольнити зростання попиту, попереджають експерти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло