Дефіцит чипів скоротить світове виробництво на 5 млн автомобілів
Очікується, що протягом усього року в усьому світі буде вироблено 74,8 млн авто, що на 9,3% менше, ніж у 2020 році

Глобальна нестача напівпровідників призведе до зникнення до 5 млн автомобілів у світі у 2021 році. Про це свідчать дані нового дослідження, на яке посилається Automobilwoche.
Очікується, що протягом усього року буде вироблено 74,8 мільйона автомобілів, що на 9,3% менше, ніж у 2020 році, який затьмарив коронавірус.
За оцінками, експертів без дефіциту чипів виробництво досягло б близько 80 млн автомобілів.
Згідно з аналізом, у другому півріччі ситуація з напівпровідниками у світі може ще більше погіршитися.
В дослідження вказано, що за перші п'ять місяців 2021 року світовий автомобільний ринок виріс на 34% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Проте в другому півріччі зростання, ймовірно, значно сповільниться.
Нестача напівпровідників, основного матеріалу для виготовлення мікрочипів, як прогнозується, продовжить позначатися і на початку 2023 року. Після цього, як очікується, виникнуть проблеми в ланцюжках поставок іншого важливого компонента сучасної автомобільної промисловості – акумуляторних елементів для електромобілів, оскільки поточні темпи виробництва літій-іонних акумуляторів не зможуть задовольнити зростання попиту, попереджають експерти.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].