Жити з COVID: Ізраїль змінює стратегію на тлі дельта-варіанту
Ізраїль обрав стратегію «м'якого придушення» з мінімальним втручанням в повсякденне життя

Чотири тижні тому Ізраїль святкував повернення до нормального життя в битві з COVID-19. Після стрімкої вакцинації, яка знизила кількість випадків зараження і смерті від коронавірусу, ізраїльтяни перестали носити маски для обличчя і відмовилися від всіх правил соціального дистанціювання.
Потім в країні стався сплеск більш заразного дельта-варіанту COVID-19, який був вперше виявлений в Індії. Він змусив прем'єр-міністра Нафталі Беннета знову ввести деякі протиепідемічні обмеження і переосмислити стратегію, пише Reuters.
В рамках того, що він називає політикою «м'якого придушення», уряд хоче, щоб ізраїльтяни навчилися жити з вірусом без четвертої національної ізоляції, яка може нанести подальшої шкоди економіці.
Реалізація стратегії включатиме моніторинг інфекцій, заохочення вакцинації, швидке тестування та інформаційні кампанії. Також в країні відновили обов’язкове носіння масок в приміщенні і карантин для всіх людей, що прибувають до Ізраїлю.
Стратегію Беннета піддавали сумнівам деякі вчені. Міністерство охорони здоров'я Ізраїлю виступає за посилення боротьби з інфекціями та рекомендує проявляти обережність при знятті обмежень.
Наразі в Ізраїлі щодня реєструється близько 450 нових випадків зараження COVID-19. Дельта-варіант нині складає близько 90% випадків.
Близько 60% з 9,3-мільйонного населення Ізраїлю отримали хоча б одне щеплення вакциною Pfizer-BioNtech. У неділю уряд почав пропонувати третій укол людям з ослабленою імунною системою.
Між тим, Ізраїль не поспішає схвалювати бустерні уколи, заявляючи, що поки немає однозначних даних, що показують їх необхідність. Він пропонує схвалення тільки людям зі слабкою імунною системою в індивідуальному порядку.
Нагадаємо: раніше цього місяця прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон анонсував зняття усіх протиепідемічних обмежень в Англії з 19 липня.