Глобальні потужності вітрової та сонячної енергії зросли рекордними темпами в 2020 році
Зростання відбулося за рахунок Китаю, на частку якого припадає половина глобального росту альтернативної енергетики

У 2020 році світові потужності з виробництва вітрової та сонячної енергії росли рекордними темпами, в той час як нафтова промисловість зафіксувала різке зменшення кількості попиту, повідомляється в звіті транснаціональної нафтогазової компанії BP, на який посилається The Guardian.
Вплив обмежень, пов'язаних з коронавірусом, на енергетичну промисловість призвів до того, що викиди вуглекислого газу впали на 6% порівняно з попереднім роком, що стало найбільш різким зниженням з 1945 року.
«Так, це було найбільше зниження за останні 75 років», – сказав Спенсер Дейл, головний економіст BP.
«Але воно сталося на тлі глобальної пандемії і найбільшого економічного спаду в післявоєнній історії. Завдання полягає в тому, щоб скоротити викиди, не викликаючи при цьому масштабних збоїв і шкоди для повсякденного життя і засобів до існування», – пояснив він.
Згідно зі звітом, загальне споживання енергії в світі в 2020 році знизилося на 4,5%, в основному за рахунок падіння попиту на сиру нафту, яка використовується для виробництва транспортного палива, на 9,7%.
Потужності вітрової та сонячної енергії збільшилися на 238 ГВт в 2020 році. Зростання відбулося в основному за рахунок Китаю, на частку якого припадає приблизно половина глобального збільшення потужностей з виробництва вітрової та сонячної енергії. 2020 рік став рекордним роком для будівництва вітрових і сонячних електростанцій.
У минулому році BP розробила план зі скорочення видобутку нафти і збільшення вироблення відновлюваної енергії протягом наступного десятиліття, щоб до 2050 року стати компанією з нульовими викидами.
За словами Дейла, тенденція відмови від викопних видів палива і переходу до відновлюваних джерел енергії в минулому році – це «саме те, що потрібно бачити світу в процесі переходу до нульових викидів».
Як повідомлялося, дві третини відновлювальної енергії вже дешевші за викопне паливо.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].