Глобальні потужності вітрової та сонячної енергії зросли рекордними темпами в 2020 році

Глобальні потужності вітрової та сонячної енергії зросли рекордними темпами в 2020 році

Зростання відбулося за рахунок Китаю, на частку якого припадає половина глобального росту альтернативної енергетики

Глобальні потужності вітрової та сонячної енергії зросли рекордними темпами в 2020 році
фото Shutterstock

У 2020 році світові потужності з виробництва вітрової та сонячної енергії росли рекордними темпами, в той час як нафтова промисловість зафіксувала різке зменшення кількості попиту, повідомляється в звіті транснаціональної нафтогазової компанії BP, на який посилається The Guardian.

Вплив обмежень, пов'язаних з коронавірусом, на енергетичну промисловість призвів до того, що викиди вуглекислого газу впали на 6% порівняно з попереднім роком, що стало найбільш різким зниженням з 1945 року.

«Так, це було найбільше зниження за останні 75 років», – сказав Спенсер Дейл, головний економіст BP.

«Але воно сталося на тлі глобальної пандемії і найбільшого економічного спаду в післявоєнній історії. Завдання полягає в тому, щоб скоротити викиди, не викликаючи при цьому масштабних збоїв і шкоди для повсякденного життя і засобів до існування», – пояснив він.

Згідно зі звітом, загальне споживання енергії в світі в 2020 році знизилося на 4,5%, в основному за рахунок падіння попиту на сиру нафту, яка використовується для виробництва транспортного палива, на 9,7%.

Потужності вітрової та сонячної енергії збільшилися на 238 ГВт в 2020 році. Зростання відбулося в основному за рахунок Китаю, на частку якого припадає приблизно половина глобального збільшення потужностей з виробництва вітрової та сонячної енергії. 2020 рік став рекордним роком для будівництва вітрових і сонячних електростанцій.

У минулому році BP розробила план зі скорочення видобутку нафти і збільшення вироблення відновлюваної енергії протягом наступного десятиліття, щоб до 2050 року стати компанією з нульовими викидами.

За словами Дейла, тенденція відмови від викопних видів палива і переходу до відновлюваних джерел енергії в минулому році – це «саме те, що потрібно бачити світу в процесі переходу до нульових викидів».

Як повідомлялося, дві третини відновлювальної енергії вже дешевші за викопне паливо.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті