Дві третини відновлювальної енергії вже дешевші за викопне паливо – IRENA

Дві третини відновлювальної енергії вже дешевші за викопне паливо – IRENA

Станції ВДЕ, що з'явилися за 2020 рік, знизять вартість електричного сектору щонайменше на $6 млрд

Дві третини відновлювальної енергії вже дешевші за викопне паливо – IRENA
фото Pixaby

Відновлювана енергія продовжує поширюватися по планеті, незважаючи на пандемію, і стає все дешевшою. Майже дві третини сонячних і вітрових станцій, побудованих в 2020 році, виробляють електрику, яка вже обходиться дешевше за різні види викопного палива, йдеться в доповіді Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA), передає HighTech News з посиланням на ZME Science.

На аукціонах ціна на енергію сонця і вітру опускається вже до 3 центів за кВтг без будь-якої держпідтримки, що нижче ціни на вугілля – найдешевшого і найбруднішого джерела викопної енергії.

Завдяки державній підтримці, новим технологіям і стрімкого розвитку індустрії енергія сонця і вітру перетворилася з нішевого продукту в сильного конкурента. В ході цього процесу, пишуть автори доповіді, стало ясно, що відновлювані джерела енергії (ВДЕ) стануть основою електричної системи і допоможуть декарбонізувати енергетику.

 «Сьогодні ВДЕ – найдешевше джерело енергії, – сказав гендиректор IRENA Франческо ла Камера. – ВДЕ дає країнам, залежним від вугілля, економічно привабливий метод поступового переходу на інші види енергії».

Нова доповідь IRENA «Вартість вироблення відновлюваної енергії» демонструє, що 162 ГВт або 62% загального виробництва відновлюваної енергії за минулий рік обійшлися дешевше, ніж нове викопне паливо. Чисте паливо за зниженими цінами дає серйозний економічний привід відмовитися від вугілля

Станції ВДЕ, що з'явилися за 2020 рік, знизять вартість електричного сектору в країнах, що розвиваються, щонайменше на $6 млрд в порівнянні з тим же об'ємом генерації з викопного палива. Дві третини цих заощаджень будуть отримані завдяки енергії вітру, на другому місці за вигідністю ГЕС, на третьому – сонячні панелі.

За період з 2010 по 2020 значно зросла конкуренція в вітрових і сонячних технологіях. Ціни на сонячну і вітрову енергію на аукціонах впали без будь-якої фінансової підтримки до $1,1 – $0,03 за за кВтг, що нижче, ніж найдешевші пропозиції по вугіллю.

Також ВДЕ обійшли існуючі вугільні станції і за вартістю експлуатації. Наприклад, в США 149 ГВт або 61% загальної вугільної потужності обходяться дорожче, ніж нові потужності відновлюваної енергії. Закриття і заміна цих станцій на чисті варіанти дозволить скоротити витрати на $5,6 млрд на рік.

Нагадаємо, найбільший в Індії нафтопереробний комплекс обіцяє вкласти $10 млрду відновлювальну енергетику.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло