Wärtsilä випробує двигуни на чистому водні для створення безвуглецевих енергетичних систем

Wärtsilä випробує двигуни на чистому водні для створення безвуглецевих енергетичних систем

Очікується до 2025 року створити концепт двигуна, який здатний працювати на 100% водні

Wärtsilä випробує двигуни на чистому водні для створення безвуглецевих енергетичних систем
Фото: Wärtsilä

Технологічна група Wärtsilä розпочала випробування на чистому водні своїх газопоршневих двигунів, призначених для балансування енергосистем, та очікує до 2025 року створити концепт двигуна й електростанції, які здатні працювати на 100% водні. Про це йдеться у пресрелізі компанії. 

За прогнозами, зелений водень задовольнятиме 13% світового попиту на енергію до 2070 року. Однак зараз на ринку не існує серійних двигунів, здатних ефективно використовувати це паливо.

Зазначається, що у Фінляндії буде досліджена технологія двигунів серії 31, щоб визначити оптимальні параметри для роботи. Зелений водень, вироблений з використанням надлишкової відновлюваної енергії (ВДЕ) за допомогою електролізу, та інші види чистого палива на основі зеленого водню, забезпечуватимуть довготривалий запас енергії, щоб спільно з ВДЕ та короткотерміновими системами накопичення енергії створити безвуглецеві енергетичні системи.

Згідно з моделюванням, здійсненим компанією Wärtsilä, лише в країнах G20 потрібно 11 000  ГВт сонячних і вітрових станцій, щоб досягти 100% відновлюваної енергетики. Також це потребуватиме 933 ГВт вуглецево-нейтральних теплових маневрених потужностей.

«Зараз визначальний момент для всесвітнього енергетичного переходу. Глобально спільноти інвестуватимуть мільярди в інфраструктуру, необхідну для виробництва зеленого водню, але ці інвестиції покладаються на наявність серійних двигунів, які зможуть працювати на цьому паливі, коли воно стане доступним. Наше моделювання показує, що значні обсяги теплової високоманевреної потужності потрібні до середини цього століття для переходу на 100% відновлювану енергію. З розробкою сьогодні таких двигунів, які зможуть працювати на водні завтра, ми готуємо майбутні енергосистеми до 100% ВДЕ у 2050 році», – зауважив генеральний директор компанії Wärtsilä Хокан Аньєвалл. 

Раніше повідомлялося, що технології газопоршневих станцій розвиваються і стають дедалі популярнішими через високу маневреність. Проєкти таких станцій базуються на ключових елементах – газопоршневих агрегатах.

Директор з розвитку бізнесу Wärtsilä Energy Саара Куяла розповіла Mind, що виробництво водню є дешевшим, у порівнянні з іншими видами палива. Але його впровадження потребуватиме нової інфраструктури, яка містить трубопроводи й сховища. Необхідне також переобладнання електростанцій і двигунів автомобілів під роботу виключно на водні. Всі ці зміни вимагатимуть досить тривалого часу на розробку і застосування.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло