Ben & Jerry's відмовилася продавати морозиво на територіях, «окупованих Ізраїлем»

Ben & Jerry's відмовилася продавати морозиво на територіях, «окупованих Ізраїлем»

Прем’єр-міністр Ізраїлю вважає це рішення помилкою

Ben & Jerry's відмовилася продавати морозиво на територіях, «окупованих Ізраїлем»
фото Shutterstock

Американська компанія Ben&Jerry's оголосила, що більше не буде продавати своє морозиво на «окупованих Ізраїлем територіях». Про це повідомляє Times of Israel.

«Ми вважаємо, що продаж морозива Ben & Jerry's на окупованій палестинській території суперечить нашим цінностям. Ми також чуємо і визнаємо стурбованість, якою діляться з нами наші шанувальники і надійні партнери», – йдеться в заяві компанії.

Компанія, заснована в 1978 році Беном Коеном і Джеррі Грінфельдом, заявила, що проінформувала власника ліцензії в Ізраїлі про те, що діючий контракт, термін дії якого закінчується наступного року, продовжуватися не буде. Однак компанія повідомила, що продовжить постачати своє морозиво в Ізраїль, хоча і через іншого дистриб'ютора.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Нафталі Беннетт опублікував заяву, в якій вказано, що це рішення компанії є помилкою.

«Ben & Jerry's вирішила позиціонувати себе як антиізраїльське морозиво. Це моральна помилка, і я вірю, що це також виявиться помилкою в бізнесі», – вказав він.

Міністр закордонних справ Яір Лапід також засудив рішення Ben & Jerry's, назвавши його «ганебною капітуляцією перед антисемітизмом, перед BDS (рухом за бойкот, відчуження та санкції проти Ізраїлю) і агресивним тиском екстремістських і антиізраїльських груп».

На Західному березі річки Йордан і на сході Єрусалиму проживає близько півмільйона ізраїльтян. Влада Ізраїлю вважає, що має законне право на ці території, завойовані в ході арабо-ізраїльського військового конфлікту в 1967 році. Світова спільнота, зокрема, Міжнародний суд ООН, офіційно визнали ці території окупованими Ізраїлем.

У листопаді 2019 року Верховний суд Євросоюзу зобов'язав ритейлерів у країнах ЄС маркувати продукти, які виготовили в ізраїльських поселеннях на Західному березі річки Йордан, Голанських висотах і в Східному Єрусалимі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті