Нацполіція викрила посадовців держпідприємств у незаконній вирубці лісу

Нацполіція викрила посадовців держпідприємств у незаконній вирубці лісу

Сума збитків, завдана державі, становить 13 млн грн

Нацполіція викрила посадовців держпідприємств у незаконній вирубці лісу
фото: npu.gov.ua

Національна поліція та Державне бюро розслідувань (ДБР) встановили, що упродовж трьох років  лісничі державного підприємства Київщини здійснювали незаконні суцільні санітарні порубки на земельних ділянках загальною площею близько восьми гектарів. При цьому процедура оцінки впливу на довкілля не проводилася та відповідні висновки не отримувалися. Сума збитків, завдана державі, становить 13 млн грн. Про це повідомляється на сайті Нацполіції.

Зазначені збитки, нараховані Державною екологічною інспекцією України, підтверджені екологічно-інженерною експертизою, проведеною Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз Міністерства юстиції.

Під час досудового розслідування правоохоронці встановили нові факти злочинної діяльності підозрюваних. Зокрема фігуранти готувалися до незаконної порубки лісу ще на трьох ділянках. Поліцейські виявили документи, в які фігуранти внесли  неправдиві відомості. У результаті зловмисники отримали дозвіл для здійснення вирубки лісових насаджень, які насправді не потребували застосування заходів з поліпшення санітарного стану та не підлягали видаленню. Відтак правоохоронці попередили незаконну порубку лісу на понад 1,5 мільйона гривень.

Наразі семи службовим та посадовим особам, які причетні до скоєння правопорушень, повідомлено про підозру.  Дії зловмисників кваліфіковані за  ч. 2 ст. 28 ч. 1 (Вчинення кримінального правопорушення групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією), ст. 366 (Службове підроблення) та за ч. 4 ст. 246 (Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу) Кримінального кодексу. Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 7 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Нагадаємо, Держекоінспекція з початку року отримала збитки на суму 91 млн грн. Сфера лісових ресурсів зазнала збитків.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло