За два роки середній дохід українських онлайн-продавців зріс у 1,5 раза

За два роки середній дохід українських онлайн-продавців зріс у 1,5 раза

Загальні зарахування в Україну збільшились на 69%, а кількість продавців виросла на 14%

За два роки середній дохід українських онлайн-продавців зріс у 1,5 раза
Фото: ROMAN ODINTSOV/Pexels

За два роки середній дохід українських онлайн-продавців, які заробляють на міжнародних торгових майданчиках, зріс у 1,5 раза, або на 49%. За цей період кількість продавців виросла на 14%. Водночас збільшились загальні зарахування в Україну –   на 69%. Про це свідчать дані Payoneer.

«Якщо ще 20 років тому для невеликих локальних виробників експорт був радше випробуванням, то нині завдяки онлайн-торгівлі для них відкритий увесь світ. Така залученість у глобальну економіку несе вигоду не лише підприємцям, коли вони вдосконалюють товари внаслідок сильнішої конкуренції, отримують більший прибуток, а й для економіки України загалом. Це і зростання валютного виторгу, і нові робочі місця, і поліпшення іміджу країни», –   зазначив Ігор Ковальов, генеральний менеджер Payoneer в Україні та Білорусі.

Серед українців, які заробляють на міжнародних ринках, у першому кварталі 2021 року онлайн-продавці отримали найбільший середній дохід – $10 405. За перший квартал 2021 року найвищий середній дохід в онлайн-продавців з Одеси – їхній середній дохід виявився на 16% вищим, аніж у киян. За два роки найбільше зріс середній дохід дніпрян (+72%) і киян (+70%).

Понад половини загальних зарахувань українським продавцям, або 53%, концентрується у п'яти великих містах – про це свідчать дані за перші три місяці 2021 року. Водночас третина (32%) від зарахувань в Україну припадає на одне місто – Київ. В Одесу надходить 7% зарахувань, по 6% – у Дніпро та Харків, і лише 3% – у Львів.
Рейтинг великих міст за найбільшим середнім доходом онлайн-продавця у першому кварталі 2021 року:

  1. Одеса
  2. Київ
  3. Дніпро
  4. Львів
  5. Харків

Найбільше у січні-березні 2021 року заробили онлайн-продавці з Одеси – їхній середній дохід виявився на 16% вищим, аніж у киян. Натомість для столичних продавців перший квартал 2021 року став на 22% більш успішним, аніж для дніпрян. Розрив між Дніпром і Львовом значніший – середній дохід дніпровських онлайн-продавців на 27% вищий. Львів’яни опинились на четвертому місці, заробивши за перші три місяці 2021 року на 22% більше за харків'ян.

Якщо говорити про приріст середнього доходу продавців із великих міст, то з 1 кварталу 2019 року по 1 квартал 2021 року заробіток дніпрян зріс на 72%, киян – на 70%, львів'ян – на 56%, одеситів – на 46%, і харків'ян – на 5%.

Нагадаємо, два роки тому українські онлайн-продавці за доходами посіли 5-те місце у світовому рейтингу Payoneer.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті