За два роки середній дохід українських онлайн-продавців зріс у 1,5 раза
Загальні зарахування в Україну збільшились на 69%, а кількість продавців виросла на 14%

За два роки середній дохід українських онлайн-продавців, які заробляють на міжнародних торгових майданчиках, зріс у 1,5 раза, або на 49%. За цей період кількість продавців виросла на 14%. Водночас збільшились загальні зарахування в Україну – на 69%. Про це свідчать дані Payoneer.
«Якщо ще 20 років тому для невеликих локальних виробників експорт був радше випробуванням, то нині завдяки онлайн-торгівлі для них відкритий увесь світ. Така залученість у глобальну економіку несе вигоду не лише підприємцям, коли вони вдосконалюють товари внаслідок сильнішої конкуренції, отримують більший прибуток, а й для економіки України загалом. Це і зростання валютного виторгу, і нові робочі місця, і поліпшення іміджу країни», – зазначив Ігор Ковальов, генеральний менеджер Payoneer в Україні та Білорусі.
Серед українців, які заробляють на міжнародних ринках, у першому кварталі 2021 року онлайн-продавці отримали найбільший середній дохід – $10 405. За перший квартал 2021 року найвищий середній дохід в онлайн-продавців з Одеси – їхній середній дохід виявився на 16% вищим, аніж у киян. За два роки найбільше зріс середній дохід дніпрян (+72%) і киян (+70%).
Понад половини загальних зарахувань українським продавцям, або 53%, концентрується у п'яти великих містах – про це свідчать дані за перші три місяці 2021 року. Водночас третина (32%) від зарахувань в Україну припадає на одне місто – Київ. В Одесу надходить 7% зарахувань, по 6% – у Дніпро та Харків, і лише 3% – у Львів.
Рейтинг великих міст за найбільшим середнім доходом онлайн-продавця у першому кварталі 2021 року:
- Одеса
- Київ
- Дніпро
- Львів
- Харків
Найбільше у січні-березні 2021 року заробили онлайн-продавці з Одеси – їхній середній дохід виявився на 16% вищим, аніж у киян. Натомість для столичних продавців перший квартал 2021 року став на 22% більш успішним, аніж для дніпрян. Розрив між Дніпром і Львовом значніший – середній дохід дніпровських онлайн-продавців на 27% вищий. Львів’яни опинились на четвертому місці, заробивши за перші три місяці 2021 року на 22% більше за харків'ян.
Якщо говорити про приріст середнього доходу продавців із великих міст, то з 1 кварталу 2019 року по 1 квартал 2021 року заробіток дніпрян зріс на 72%, киян – на 70%, львів'ян – на 56%, одеситів – на 46%, і харків'ян – на 5%.
Нагадаємо, два роки тому українські онлайн-продавці за доходами посіли 5-те місце у світовому рейтингу Payoneer.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].