В ЄС дозволили вакцинувати підлітків вакциною Moderna

В ЄС дозволили вакцинувати підлітків вакциною Moderna

Регулятор дозволив щеплювати осіб старше 12 років вакциною Spikevax

В ЄС дозволили вакцинувати підлітків вакциною Moderna
фото www.flickr.com/photos/30478819@N08/50713911313

Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) схвалило застосування вакцини компанії Moderna проти коронавірусу для підлітків віком від 12 років.

«Застосування вакцини Spikevax серед дітей із 12 до 17 років буде таким самим, як і для людей віком 18 і старше», – йдеться в заяві агентства, на яке посилається DW.

Щеплення вакциною компанії Moderna робиться двома дозами з інтервалом у чотири тижні.

Ефективність Spikevax була протестована в дослідженні, в якому взяли участь 3732 підлітки віком від 12 до 17 років. Воно показало, що у них Spikevax давав таку ж відповідь антитіл, яку спостерігали у молодих людей у віці від 18 до 25 років. Окрім того, у жодного підлітка, що отримали вакцину Spikevax, надалі не було виявлено коронавірусу у порівнянні з деякими з тих, хто отримав плацебо.

Найпоширеніші негативні побічні наслідки у підлітків у віці від 12 до 17 років після вакцинації схожі на ті, які мають люди у віці від 18 років. Зокрема, це біль та набряк у місці ін'єкції, втома, головний біль, біль у м'язах та суглобах, збільшення лімфатичних вузлів, озноб, нудота, блювота та лихоманка. Ці наслідки, як правило, помірні та слабшають протягом декількох днів після вакцинації.

Раніше для підлітків у Європі схвалили застосування вакцини Pfizer/BioNTech.

Нагадаємо: у червні Китай дозволив екстрене використання вакцини Sinovac Biotech Ltd. проти коронавірусу для дітей. КНР стала першою великою країною, яка схвалила вакцинацію дітей у віці від трьох років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті