«Мене можуть посадити до в’язниці»: білоруська спринтерка відмовилась їхати додому

«Мене можуть посадити до в’язниці»: білоруська спринтерка відмовилась їхати додому

Христина Тімановська заявила, що її насильно намагалися відправити в Білорусь

«Мене можуть посадити до в’язниці»: білоруська спринтерка відмовилась їхати додому
Христина Тімановська (посередині)
Фото Hepta / Poemnuts.site

Білоруська бігунка Христина Тімановська заявила, що представники делегації її країни намагалися насильно відправити її в Білорусь, попри її небажання та скарги на національних тренерів на Олімпійських іграх.

Як повідомляє Reuters, спортсменка, яка мала змагатися в жіночому бігу на 200 метрів в понеділок, повідомила виданню, що звернулася за захистом до японської поліції в токійському аеропорту Ханеда, щоб їй не довелося сідати на літак.

«Я не повернуся в Білорусь», – заявила вона.

Тімановська розповіла, що тренери її збірної прийшли до неї в кімнату в неділю і наказали збирати речі. Після чого представники білоруської делегації відвезли її в аеропорт.

У заяві Білоруського олімпійського комітету вказано, що тренери вирішили відкликати спринтерку з Ігор за рекомендацією лікарів з приводу її «емоційного, психологічного стану».

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) заявив, що розмовляв з Тімановською і що в аеропорту її супроводжував організатор Токіо-2020.

«Вона сказала нам, що відчуває себе в безпеці», – йдеться в повідомленні МОК. В ньому також вказано, що МОК і Токіо-2020 продовжать переговори зі спортсменкою  владою, «щоб визначити наступні кроки найближчими днями».

Джерело Reuters в Білоруському фонді спортивної солідарності, який підтримує спортсменів, ув'язнених або позбавлених волі за їхні політичні погляди, сказав, що Тімановська планувала в понеділок попросити притулок в Німеччині або Австрії.

Сама спортсменка розповіла, що її виключили з команди через те, що вона розповіла у своєму Instagram «про халатність наших (білоруських – ред.) тренерів». Спринтерка поскаржилась в соцмережі, що вона брала участь в естафеті 4х400 м після того, як деякі члени команди були визнані непридатними для участі в Олімпійських іграх через те, що вони не пройшли достатню кількість допінг-тестів.

«Деякі з наших дівчат не прилетіли сюди для участі в естафеті 4х400 м, тому що у них не було достатньої кількості допінг-тестів», – сказала Тімановська Reuters з аеропорту.

«І тренер додав мене в склад без мого відома. Я висловилася про це публічно. Головний тренер прийшов до мене і сказав, що є наказ зверху відсторонити мене », – повідомила вона Reuters.

Лідерка білоруської опозиції у вигнанні Світлана Тихановська закликала МОК зайнятися справою спортсменки.

Допомогу спортсменці запропонували Польща і Чехія.

Представник польського міністерства закордонних справ Марцин Пшідач написав в Twitter, що Тімановській «запропонували гуманітарну візу і вона може продовжити свою спортивну кар'єру в Польщі, якщо вона того забажає».

Міністр закордонних справ Чехії Якуб Кулханек заявив, що вважає ситуацію навколо Білорусі «скандальною».

«Чеська Республіка готова допомогти, – вказав він у дописі у Twitter. – Ми пропонуємо їй візу для в'їзду на територію, щоб вона могла подати заяву про надання міжнародного захисту. Наше посольство в Токіо також готове допомогти».

Білорусь, колишня радянська держава, знаходиться в жорстких руках самопроголошеного президента Олександра Лукашенка. Перебуваючи при владі з 1994 року, торік він зіткнувся з хвилею протестів, до яких приєдналися і деякі спортсмени.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті