«Мене можуть посадити до в’язниці»: білоруська спринтерка відмовилась їхати додому
Христина Тімановська заявила, що її насильно намагалися відправити в Білорусь

Білоруська бігунка Христина Тімановська заявила, що представники делегації її країни намагалися насильно відправити її в Білорусь, попри її небажання та скарги на національних тренерів на Олімпійських іграх.
Як повідомляє Reuters, спортсменка, яка мала змагатися в жіночому бігу на 200 метрів в понеділок, повідомила виданню, що звернулася за захистом до японської поліції в токійському аеропорту Ханеда, щоб їй не довелося сідати на літак.
«Я не повернуся в Білорусь», – заявила вона.
Тімановська розповіла, що тренери її збірної прийшли до неї в кімнату в неділю і наказали збирати речі. Після чого представники білоруської делегації відвезли її в аеропорт.
У заяві Білоруського олімпійського комітету вказано, що тренери вирішили відкликати спринтерку з Ігор за рекомендацією лікарів з приводу її «емоційного, психологічного стану».
Міжнародний олімпійський комітет (МОК) заявив, що розмовляв з Тімановською і що в аеропорту її супроводжував організатор Токіо-2020.
«Вона сказала нам, що відчуває себе в безпеці», – йдеться в повідомленні МОК. В ньому також вказано, що МОК і Токіо-2020 продовжать переговори зі спортсменкою владою, «щоб визначити наступні кроки найближчими днями».
Джерело Reuters в Білоруському фонді спортивної солідарності, який підтримує спортсменів, ув'язнених або позбавлених волі за їхні політичні погляди, сказав, що Тімановська планувала в понеділок попросити притулок в Німеччині або Австрії.
Сама спортсменка розповіла, що її виключили з команди через те, що вона розповіла у своєму Instagram «про халатність наших (білоруських – ред.) тренерів». Спринтерка поскаржилась в соцмережі, що вона брала участь в естафеті 4х400 м після того, як деякі члени команди були визнані непридатними для участі в Олімпійських іграх через те, що вони не пройшли достатню кількість допінг-тестів.
«Деякі з наших дівчат не прилетіли сюди для участі в естафеті 4х400 м, тому що у них не було достатньої кількості допінг-тестів», – сказала Тімановська Reuters з аеропорту.
«І тренер додав мене в склад без мого відома. Я висловилася про це публічно. Головний тренер прийшов до мене і сказав, що є наказ зверху відсторонити мене », – повідомила вона Reuters.
Лідерка білоруської опозиції у вигнанні Світлана Тихановська закликала МОК зайнятися справою спортсменки.
Допомогу спортсменці запропонували Польща і Чехія.
Представник польського міністерства закордонних справ Марцин Пшідач написав в Twitter, що Тімановській «запропонували гуманітарну візу і вона може продовжити свою спортивну кар'єру в Польщі, якщо вона того забажає».
Міністр закордонних справ Чехії Якуб Кулханек заявив, що вважає ситуацію навколо Білорусі «скандальною».
«Чеська Республіка готова допомогти, – вказав він у дописі у Twitter. – Ми пропонуємо їй візу для в'їзду на територію, щоб вона могла подати заяву про надання міжнародного захисту. Наше посольство в Токіо також готове допомогти».
Білорусь, колишня радянська держава, знаходиться в жорстких руках самопроголошеного президента Олександра Лукашенка. Перебуваючи при владі з 1994 року, торік він зіткнувся з хвилею протестів, до яких приєдналися і деякі спортсмени.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].