Профіцит зведеного платіжного балансу скоротився у чотири рази за пів року – до $307 млн
І квартал завершився з дефіцитом у $961 млн, тоді як ІІ квартал – з профіцитом у понад $1 млрд

Профіцит зведеного платіжного балансу за перше півріччя 2021 року склав $307 млн, що вчетверо менше, ніж за аналогічний період минулого року. Зокрема, у І кварталі цього року був дефіцит у $961 млн, тоді як у ІІ кварталі – профіцит у $1,268 млрд. Про це свідчать дані Національного банку (НБУ), повідомляє Finbalance.
Водночас профіцит рахунку поточних операцій склав $370 млн (за січень-червень 2020 року – $4,03 млрд), а дефіцит фінансового рахунку – $76 млн (за шість місяців минулого року – $2,84 млрд). За оцінками НБУ, обсяг приватних грошових переказів з-за кордону в Україну, як офіційними, так і неформальними каналами, становив $6,2 млрд (за цей же період торік – $5,56 млрд).
Експорт товарів за пів року зріс на 30,1% – до $27,45 млрд, імпорт – на 26,4%, до $29,63 млрд. У червні експорт товарів збільшився в 1,6 раза – до $4,9 млрд, імпорт – на 36%, до $5,2 млрд.
Обсяги енергетичного імпорту в червні збільшилися в 1,7 раза (у травні – на 39,3%) внаслідок імпорту нафтопродуктів. Обсяги неенергетичного імпорту зросли на 31,7% (у травні – в 1,6 раза).
У Нацбанку зазначають, що приплив капіталу за фінансовим рахунком ($0,5 млрд) у червні забезпечили залученнями державного сектору, зокрема чистою купівлею гривневих облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) нерезидентами та позикою від Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР).
«Відплив капіталу приватного сектору зменшився: розміщення єврооблігацій «Укравтодором» дещо компенсувало подальше погашення зовнішніх зобов'язань за торговими кредитами. У результаті зведений платіжний баланс був сформований із профіцитом ($0,8 млрд), а міжнародні резерви зросли до $28,4 млрд, що забезпечує фінансування чотирьох місяців майбутнього імпорту», – пояснюють в НБУ.
Нагадаємо: за прогнозами Нацбанку, економіка України може впасти на 0,6% через штам «Дельта». Втрати зменшаться до 0,4% від застосування лише карантину «червоних» зон.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].