Німеччина не стане припиняти роботу «Північного потоку 2» через Україну – Bloomberg
Навіть якщо Росія спробує використати газопровід для політичного тиску, це не стане для Берліна причиною

Німеччина не має наміру припиняти роботу газопроводу «Північний потік 2», навіть якщо Росія спробує використовувати газопровід як «геополітичного знаряддя», причому незалежно від думки США з цього приводу, заявили Bloombergанонімні джерела в Берліні, знайомі з планами уряду. Про це пише Forbes.
За словами співрозмовників агентства, замість національних санкцій проти «Північного потоку 2» уряд Німеччини в такому випадку зосередиться на ширших обмеження на рівні Євросоюзу.
За інформацією Bloomberg, президент США Джо Байден намагався добитися від Німеччини гарантій, що Берлін жорстко відповість Росії, якщо та спробує використовувати газопровід проти України. 21 липня США і Німеччина уклали угоду по «Північному потоку 2». Хоча Меркель погодилася вживати заходів на національному та загальноєвропейському рівнях, небажання Берліна перекривати газопровід – це потенційна перемога для Путіна і поразка для Білого дому, вважає Bloomberg.
Видання припускає, що інформація його джерел може посилити критику Байдена конгресменами, які вимагають посилити санкції проти Росії і «Північного потоку 2».
Представник уряду Німеччини заявив Bloomberg, що Берлін буде зобов'язаний відреагувати, якщо «Північний потік 2» буде використовуватися неналежним чином, але не став розкривати подробиці, відзначило агентство. Воно вважає, що позиція Берліна не зміниться і після відходу Меркель з поста канцлера у вересні.
Позиція одного з її можливих наступників Арміна Лашета, глави Християнсько-демократичного союзу, не дуже відрізняється від позиції Меркель, соціал-демократи теж виступають за енергетичну співпрацю з Росією, написав Bloomberg. Він зазначив, що іншу позицію займають «Зелені», але вони поки що не вважаються головною силою.
Кандидат на заміну Меркель від «Зелених» Анналена Бербок виступає проти газопроводу як з точки зору клімату, так і з політичної точки зору. Як повідомлялося, в Кремлі бачать «серйозну загрозу глобальним інтересам Росії» в разі її перемоги.
У свою чергу, Лашет в інтерв'ю польській газеті Rzeczpospolita пригрозив Росії санкціями, якщо Москва спробує використовувати «Північний потік 2» проти України, писала 31 липня Welt.
28 липня оператор «Північного потоку 2» заявив, що газопровід побудований на 99%. Вашингтон вважає проект загрозою енергетичній безпеці Європи.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].