Кандидатка на посаду канцлера від партії «Зелених» вкрай не подобається Кремлю – Bloomberg

Кандидатка на посаду канцлера від партії «Зелених» вкрай не подобається Кремлю – Bloomberg

Політик виступає за негайну відмову від угоди щодо «Північного потоку 2»

Кандидатка на посаду канцлера від партії «Зелених» вкрай не подобається Кремлю – Bloomberg
Анналена Бербок
фото ЕРА

Кремль побоюється, що перемога кандидата в канцлери Німеччини від партії «Зелених» Анналени Бербок завдасть потужного удару по глобальних інтересах Росії, розповіли співрозмовники Bloomberg, «знайомі з позицією російської влади», пише The Bell.

У Кремлі очікують погіршення відносин між двома країнами в разі приходу Бербок на пост канцлера, кажуть джерела. За їхніми словами, керівництво побоюється, що цей сценарій буде означати «велику перемогу» США.

Джерела уточнюють, що 40-річну Бербок стали вважати загрозою після того, як партія «Зелених» і її лідер, згідно з передвиборчими опитуваннями, в травні ненадовго отримали найбільшу підтримку виборців. Особливе занепокоєння викликає позиція Бербок щодо «Північного потоку 2»: політик виступає за негайну відмову від газопроводу і критикує угоду щодо проекту між США і Німеччиною.

Один зі співрозмовників агентства, близький до російського уряду, заявив, що Кремль «готовий піти на багато що», щоб перешкодити Бербок стати канцлером, але на що саме, не уточнив.

Як зазначає Bloomberg, «Зелені» повідомляли про зростання кількості кібератак і фейкових повідомлень про Бербок у соцмережах, що нагадує «тактику втручання Кремля», хоча ніяких доказів не надавали.

Ангела Меркель, що йде з поста канцлера, підтримала кандидатуру наступника від блоку Християнсько-демократичного та Християнсько-соціального союзів (ХДС / ХСС) Арміна Лашета. В останніх опитуваннях Бербок відстає від Лашета приблизно на 10 в.п. При збереженні такого відставання її партія зможе розраховувати на коаліцію в парламенті, але не на «свого» канцлера.

Як відомо, США і Німеччина уклали угоду щодо «Північного потоку 2», яка має покласти край багаторічним спекуляціям з приводу долі проекту і загрозам американської адміністрації не допустити його добудови. Угода передбачає, що Берлін буде добиватися продовження на 10 років транзитного договору на поставки російського газу через Україну.

Більше про це в матеріалі Mind «Токсичний газ: «Північний потік 2» призвів до розколу в західному політикумі».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті