В Естонії створили назальний «блокатор» для усіх штамів COVID-19

В Естонії створили назальний «блокатор» для усіх штамів COVID-19

Естонські вчені розробили та протестували спрей для носа з антитілами, ефективний проти вихідного штаму коронавірусу й інших його варіантів

В Естонії створили назальний «блокатор» для усіх штамів COVID-19
фото business-m.eu

Естонські вчені створили спрей для носа з антитілами проти коронавірусу під назвою BioBlock, що захищає від усіх видів штамів, що викликають найбільше занепокоєння. Як пише місцеве видання Postimees, препарат виявився ефективним і проти поширеного наразі дельта-штаму.

«Лабораторні дослідження показали, що спрей для носа забезпечує захист як від вихідного уханського штаму, так і від дельта-варіанту індійського походження, а також від британського, південноафриканського і бразильських штамів», – йдеться в статті.

Концепцію Bioblock розробили дослідники компанії Icosagen під керівництвом професора Марта Устава. Для розробки і подальшого продажу препарату був сформований консорціум, до якого увійшли вчені і фахівці з Chemi-Pharm, Icosagen, Тартуського університету, Естонського університету природничих наук і OÜ Teadus ja Tegu. За даними видання, технологія продукту запатентована. Назальний спрей BioBlock виробляється і продається компанією Chemi-Pharm.

«Мова йде про препарат з природною основою, при одноразовому застосуванні якого в носоглотку потрапляє 80 мг коров'ячих антитіл, що у 2000 рази менше, ніж в одній склянці молока», – уточнює Устав. Водночас він звернув увагу, що, хоча BioBlock не містить лактози, його застосування небажано для людей, у яких алергія на білок, що міститься в молоці.

Рішення, що дозволяє виробляти і продавати BioBlock, було прийнято Департаментом здоров'я Естонії на підставі висновку групи експертів з прикордонних продуктів, що складається з фахівців з Департаменту лікарських засобів, Департаменту здоров'я, Департаменту сільського господарства і продовольства та Департаменту захисту прав споживачів і технічного нагляду. З юридичної точки зору – це не ліки і не медичний пристрій.

Назальний спрей базується на антитілах, вилучених з молозива корів, гіперімунізованих списовидним білком вірусу SARS-CoV-2. Професор Устав підкреслив, що мова не йде про ліки, а про противірусний препарат, який є ефективним на слизовій в носоглотці, де і стартує рання фаза зараження вірусом SARS-CoV-2. Лабораторні тести показують, що розчин BioBlock здатний інактивувати збудник COVID-19 з вірусу SARS CoV-2.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті