Зеленський: громадяни Білорусі в Україні, яким загрожує небезпека, будуть під додатковим захистом

Зеленський: громадяни Білорусі в Україні, яким загрожує небезпека, будуть під додатковим захистом

Наразі вже складено перелік осіб, яким необхідний посилений захист

Зеленський: громадяни Білорусі в Україні, яким загрожує небезпека, будуть під додатковим захистом
фото Офіційний сайт президента України

Президент України Володимир Зеленський доручив СБУ та МВС вивчити всі ризики і забезпечити безумовний захист громадян Білорусі, які прибули в Україну протягом останнього року і яким можуть загрожувати злочинні посягання у зв'язку з їхньою політичною чи громадською діяльністю, повідомляється на сайті глави держави в середу.

«Кожен білорус, який може стати ціллю для злочинців у зв’язку зі своєю публічною політичною позицією, має отримати спеціальний і надійний захист. СБУ та МВС повинні відпрацювати чіткий алгоритм оцінки можливих ризиків, а також систему відповідей на ці ризики, щоб усунути будь-яку загрозу для людей», – зазначив глава держави.

Уже визначено перелік громадян Білорусі, щодо яких почали проводити оцінку ризиків і які були взяті під охорону, вказано в повідомленні.

«Це рішення прийнято у зв'язку з отриманням правоохоронними органами інформації про можливі загрози для ряду білоруських активістів, а також через трагічну загибель Віталія Шишова – політичного активіста з Білорусі, який проживав на території України», – йдеться в повідомленні.

На сайті глави держави також наголошується, що президент очікує всебічного розслідування всіх обставин загибелі Віталія Шишова, швидкої та повної перевірки інформації, а також регулярного й достатнього інформування суспільства представниками Національної поліції щодо прогресу слідчих у цій справі.

Громадянина Білорусі Шишова 3 серпня знайшли повішеним в одному з парків Києва недалеко від місця проживання.

«Білоруський дім в Україні», главою якого був Шишов, повідомив у соцмережах, що активіст переїхав в Україну восени 2020 роки після участі в протестах в Гомелі.

«Білоруський дім в Україні» – це громадська організація, яка надає допомогу білорусам з житлом і працевлаштуванням.

Нагадаємо, ООН та ЄС вимагають розслідування смерті глави «Білоруського дому в Україні».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло