Toyota прозвітувала про рекордний прибуток і високі продажі
Попри хороші результати, концерн у прогнозі річного операційного прибутку враховує дефіцит чипів та ризики, пов'язані з COVID

Японський автомобільний концерн Toyota Motor зафіксувала рекордний квартальний операційний прибуток після відновлення продажів, які постраждали від пандемії. Однак, за даними Reuters, найбільший у світі виробник автомобілів за часткою ринку утримується від підвищення свого річного прогнозу, посилаючись на зростаюче число випадків COVID-19 і глобальну нестачу напівпровідників.
Toyota дотримується свого травневого прогнозу річного операційного прибутку в розмірі 2,5 трлн єн ($22,93 млрд) на 2021 фінансовий рік, що нижче середнього прогнозу аналітиків.
«В І кварталі ми повідомили про хороші результати нашої діяльності, попри складні умови ведення бізнесу, – йдеться в заяві Toyota. – Ми продовжимо цю діяльність в майбутньому, але ситуація все ще непередбачувана через збільшення числа випадків COVID-19 в країнах, що розвиваються, брак напівпровідників і зростання цін на сировину».
Операційний прибуток виробника зріс до 997,49 млрд єн ($9,15 млрд) за квартал, що закінчився 30 червня.
Автовиробник зберіг свій прогноз продажів 8,7 млн автомобілів в нинішньому фінансовому році в порівнянні з 7,65 млн торік. Обсяги продажів у І кварталі відновилися до рівнів, близьких до показників 2019 року, частка електромобілів стає дедалі більшою.
Toyota вдалось досягти гарних показників завдяки практиці компанії зберігати напівпровідники про запас. Після аварії на Фукусімі у 2011 році автовиробник розробив план, згідно з яким його постачальники повинні зберігати компоненти для задоволення своїх потреб протягом періоду від двох до шести місяців.
Між тим, попри стратегію Toyota теж не залишилася неушкодженою. Компанія зіткнулася з виробничими труднощами в Таїланді, де минулого місяця зупинила виробництво на трьох своїх заводах через проблеми з ланцюжком поставок.
У травні консалтингова фірма AlixPartners заявила, що глобальний дефіцит напівпровідників обійдеться автовиробникам в упущеної виручці в $110 млрд цього року.
У липні експерти підрахували, що глобальний дефіцит чипів скоротить світове виробництво на 5 млн авто.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].