Верховний Суд наказав Госпсуду Києва розглянути позов ФГВФО проти Рожкової та «Платинум Банку»

Верховний Суд наказав Госпсуду Києва розглянути позов ФГВФО проти Рожкової та «Платинум Банку»

Справа стосується солідарного стягнення півтора млрд грн

Верховний Суд наказав Госпсуду Києва розглянути позов ФГВФО проти Рожкової та «Платинум Банку»
Перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова
Фото: УНІАН

Верховний Суд скасував рішення судів попередніх інстанцій, якими Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) повернули його позов до колишніх членів правління і наглядової ради «Платинум Банку» щодо солідарного стягнення 1,48 млрд грн. Про це повідомляє Finbalance.

Серед відповідачів – колишня в.о. голови правління «Платинум Банку» Катерина Рожкова, ексголова правління Костянтин Смольський, ексголова наглядової ради Григорій Гуртовий та інші.

Верховний Суд передав цю справу в Господарський суд Києва для вирішення питання про відкриття провадження.

Згідно з судовими матеріалами, ФГВФО зазначав, що під час ліквідації «Платинум Банку» з'ясував, що посадовці банку ухвалювали рішення «на підставі яких в подальшому було здійснено ряд завідомо збиткових активних операцій, а саме продовження кінцевих термінів повернення кредитних коштів».

Повертаючи позовну заяву Фонду, суд першої інстанції зауважив, що заявлені позивачем вимоги «не пов'язані між собою підставами виникнення та поданими доказами, тому не можуть вважатися однорідними», а в позовній заяві «відсутнє обґрунтування щодо необхідності розгляду позовних вимог за різними підставами виникнення». Суд апеляційної інстанції з цим погодився.

Верховний Суд констатував, що позовні вимоги Фонду гарантування до 12 відповідачів-фізосіб, які входили до органів управління «Платинум Банку», пов'язані між собою одним і тим же способом захисту прав і законних інтересів.

Нагадаємо: у червні 2020 року Фонд гарантування звернувся до Госпсуду Києва з позовом до колишніх членів правління та наглядової ради «Платинум Банку» про солідарне стягнення 1,48 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті