«Зловмисно підвищують ціни»: регулятори Китаю почали наступ на виробників чипів
Акції великих виробників чипів падають на тлі цих новин

Наступ регуляторів Китаю на бізнес продовжується: наступна мета – виробники мікрочипів, яких запідозрили в завищенні цін, пише The Bell з посиланням на Bloomberg.
У п'ятницю в державних ЗМІ Китаю з'явилися матеріали про те, що регулятори спостерігають «зловмисне» підвищення цін і не потерплять «спекуляції» на ринку мікрочипів, а в понеділок 9 серпня на них відреагував ринок.
Котирування найбільшого в Китаї виробника напівпровідників Semiconductor Manufacturing International Corp (SMIC) впали в Гонконзі на 5,5%, трохи меншого виробника Hua Hong – на 8,6%.
На материковій біржі Шанхая Will Semiconductor і Hubei Tech Semiconductors подешевшали на 6,6%.
«Для інвесторів ці події – ще один виклик в умовах все більш невизначеного регуляторного ландшафту», – зазначає Bloomberg. Через світовий дефіцит чипів котирування китайських виробників мікросхем майже безперервно зростали, особливо в SMIC, яка працює з держзамовленнями.
Минулого тижня зі схожої критики почався наступ китайських регуляторів на виробників комп'ютерних ігор. У партійній пресі вийшла розгромна стаття про гральний бізнес, де він був названий «духовним опіумом» і «електронними наркотиками», а Tencent – звинувачений у навмисній експлуатації слабкості дітей і підлітків. Компанії довелося взяти випереджаючі зобов'язання (аж до «дискусії» про повну заборону комп'ютерних ігор для дітей), але від падіння котирувань це її не врятувало.
Загалом наступ регуляторів обійшовся китайським технологічним мільярдераму $87 млрд особистого статку. Засновник найбільшого маркетплейса Китаю Pinduoduo Колін Хуан втратив третину багатства – $15,6 млрд, глава Tencent Ма Хуатен – понад $12 млрд.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].