Уряд затвердив Держпрограму поводження з відпрацьованим ядерним паливом

Уряд затвердив Держпрограму поводження з відпрацьованим ядерним паливом

Орієнтований обсяг фінансування – майже дев'ять млрд грн, понад сім млрд грн з яких – власні кошти «Енергоатому»

Уряд затвердив Держпрограму поводження з відпрацьованим ядерним паливом
Фото: uatom.org

Кабінет міністрів затвердив Державну економічну програму поводження з відпрацьованим ядерним паливом (ВЯП) до 2025 року. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль у своєму телеграм-каналі.

За його словами, програма розроблена на основі профільної директиви ЄЄ. Її основна ціль – безпека у сфері атомної енергетики та енергонезалежність України шляхом будівництва та експлуатації в зоні відчуження Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) з Рівненської, Южно-Української та Хмельницької атомних електростанцій (АЕС).

Шмигаль нагадав, що донині Україна вивозила ВЯП зі своїх АЕС в Росію – це коштувало НАЕК «Енергоатом» близько $200 млн щороку.

«Тепер ці кошти можна буде направляти на технологічний розвиток наших атомних станцій, а головне, що Україна більше не буде залежати від країни-агресора в питаннях атомної безпеки. Це важливий крок в 30 річницю нашої незалежності», – написав прем'єр-міністр.

Згідно з текстом держпрограми, орієнтований обсяг її фінансування становить 8,9 млрд грн. При цьому, 7,52 млрд грн з цих грошей – власні кошти «Енергоатому», ще 1,38 млрд грн – кредитні кошти. Планується також, що за час впровадження програми буде розроблена довгострокова концепція поводження з ВЯП до 2035 року та надалі.

Раніше членкиня Колегії Державної інспекції ядерного регулювання Ольга Кошарна в інтерв'ю для Mind розповіла, що Україна могла заощадити $2 млрд, якби будівництво ЦСВЯП почалося ще у 2004 році.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло