ПРООН оголосила дев’ять переможців конкурсу інноваційних рішень для громад східної України EastCode 2021

ПРООН оголосила дев’ять переможців конкурсу інноваційних рішень для громад східної України EastCode 2021

В конкурсі брали участь понад 300 новаторів з усієї України

Этот текст также доступен на русском
ПРООН оголосила дев’ять переможців конкурсу інноваційних рішень для громад східної України EastCode 2021
фото: eastcode.tech

Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні обрала переможців Національного конкурсу інноваційних рішень для громад східної України, чиї проєкти отримають фінансову та менторську підтримку для впровадження новаторських ідей для громад Донеччини та Луганщини. Як повідомляє ПРООН, Національний конкурс інноваційних рішень для громад східної України EastCode 2021 було спрямовано на прискорення перетворення українських громад на процвітаючі цифрові спільноти. Географія конкурсу охоплювала, зокрема, громади вздовж «лінії зіткнення», де доступ до місцевих органів обмежений фізично і які найбільше потребують впровадження сучасних інструментів е-демократії та цифрової взаємодії громадян із держустановами.

За напрямом «добре врядування та залучення громадян» обрано трьох переможців: GWARA MEDIA із проєктом «GWARA BACK», Deputy із проєктом «Deputy»,  команда StateWatch із проєктом «Market Research Tool (MRT)». За напрямом «Охорона навколишнього середовища, сталий розвиток та відповідальне споживання» визнання отримали команда LDMS із проєктом «Виявлення та моніторинг звалищ відходів», Всеукраїнська благодійна організація «Інститут місцевого розвитку» із проєктом «Курс «Збережемо довкілля разом», а також команда Пакован із проєктом «Мобільний додаток «Пакован» та BeeHiveDoor з однойменним проєктом. У номінації «Доступність надання публічних сервісів» два переможці: проєкт «Provodnik» та команда iDev із проєктом «Інспектор доступності закладів та сервісів». Ці проєкти отримають грантову підтримку на суму до $20 000, та зможуть пілотувати свої рішення у громадах Донеччини та Луганщини вже до кінця цього року.

Координаторка компоненту «Місцеве самоврядування та реформа з децентралізації влади» Програми ООН із відновлення та розбудови миру Олена Рудич наголосила, що новітнє бачення того, які проєкти можуть бути реалізовані для посилення екологічних та соціально-економічних переваг громад, є необхідним для забезпечення системної підтримки спільнот на сході України. «Висока зацікавленість громадських активістів та усвідомлення викликів, які потребують інновацій, формує платформу для плідної співпраці Програми за різними напрямами. Залучення широкого спектру зацікавлених осіб для пошуку незвичних інновацій є запорукою того, аби мешканки та мешканці громад отримали позитивний досвід та зміни від втілених рішень», – додала пані Рудич.

«Видатний економіст Йозеф Шумпетер сто років тому доклав багато зусиль, аби довести громадськості: інновації є головним джерелом економічного зростання. Нині ситуація змінилася – громадські активісти власноруч впливають на суспільно-економічний розвиток, імплементуючи нові знання у повсякденні практики, в тому числі ті, які безпосередньо стосуються Луганської області, – зазначив директор департаменту інноваційного розвитку Луганської обласної адміністрації Денис Денищенко. – Мова йде про покращення публічних послуг для населення, добре врядування, охорону довкілля».

Директорка департаменту інвестиційно-інноваційного розвитку і зовнішніх відносин Донецької облдержадміністрації Оксана Головко зазначила, що до участі в EastCode 2021 було надано значну кількість креативних інноваційних проєктів, спрямованих на вирішення питань у сфері надання послуг, захисту довкілля, доброго врядування. «Ми сподіваємося, що реалізація проєктів, які сьогодні відібрані серед фіналістів, сприятиме зростанню рівня діджиталізації наших громад, прийняттю виважених управлінських рішень, налагодженню ефективної комунікації влади й мешканців громад з актуальних питань», – додала пані Головко.

Національний конкурс інноваційних рішень для громад східної України EastCode 2021 організовано ПРООН спільно з Агентством інновацій Center42 та платформою кар'єрного розвитку Happy Monday у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру та у партнерстві з Донецькою та Луганською ОДА за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло