Любченко: ВВП у другому кварталі зросло завдяки пожвавленню економіки та «Великому будівництву»

Любченко: ВВП у другому кварталі зросло завдяки пожвавленню економіки та «Великому будівництву»

Єдиний вид економічної діяльності, що не демонструє зростання – сільське господарство

Любченко: ВВП у другому кварталі зросло завдяки пожвавленню економіки та «Великому будівництву»
Фото: Кузьмін Олександр/УНІАН

Основними чинниками, що сприяли зростанню ВВП у другому кварталі, стали відновлення активності практично у всіх видах економічної діяльності, активізація будівництва на тлі запуску програми іпотечного кредитування, нарощування обсягів реалізації проєктів «Великого будівництва» та сприятлива кон’юнктура на зовнішніх сировинних ринках. Про це повідомив перший віцепрем'єр-міністр – міністр економіки Олексій Любченко.

«Спостерігаємо відновлення у виробничій сфері, зростання демонструють всі види економічної діяльності, окрім сільського господарства. Ці фактори дозволять компенсувати поточне відставання в економічному розвитку та утримувати до кінця року позитивний тренд. Наша мета – зростання ВВП на 4%», – підкреслив Олексій Любченко.

Основними чинниками зростання ВВП в ІІ кварталі цього року стали:

  • Ознаки поступового відновлення та формування оптимістичних бізнес-настроїв через пом’якшення карантинних обмежень в економіці. За даними Національного банку, індекс очікувань ділової активності у червні сягнув найвищого значення з жовтня 2019 року і становив 51,6 п. проти 50,5 п. у травні 2021 року.
  • Високий споживчий попит населення. Встановлення з 1 січня 2021 року мінімальної заробітної плати на рівні 6 000 грн та, як наслідок, зростання середньомісячної заробітної плати на 16,5 % в ІІ кварталі 2021 році, у порівнянні з IІ кварталом минулого року.
  • Сприятлива кон’юнктура на зовнішніх сировинних ринках, (в ІІ кв. 2021 року у порівнянні з відповідним періодом 2020 року індекс цін на базові метали збільшився на 68,3 %, світові ціни на залізну руду – у 2,1 раза, на добрива – на 64,8%, на пшеницю – на 30,9 %, на кукурудзу – у 2 рази). За попередніми даними, експорт товарів та послуг в ІІ кв. 2021 року зріс на 45,1 % проти показника ІІ кварталу минулого року.

За розрахунками Мінекономіки, обсяг ВВП у першому півріччі 2021 року збільшився на 1,7 % проти першої половини минулого року.

Нагадаємо, ВВП України у другому кварталі зріс на 5,4% проти минулого року. У порівнянні з попереднім кварталом (з урахуванням сезонного чинника) ВВП знизився на 0,8%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло