NASA доставило на МКС 3D-принтер, який буде друкувати об’єкти з місячного грунту
Якщо цей експеримент буде вдалим, 3D-друк зможуть в майбутньому застосовувати для створення поселень на Марсі

Американське космічне агентство NASA доставило на Міжнародну космічну станцію 3D-принтер, який використовує для друку твердих об'єктів поверхневий шар місячного ґрунту – реголіт, повідомляє birdinflight.com з посиланням на Dazed.
Очікують, що в майбутньому принтер полегшить перебування астронавтів на Місяці: вони зможуть створювати необхідне обладнання прямо на супутнику. Це дозволить відмовитися від дорогих польотів, під час яких вантаж транспортують з Землі.
Фахівці вже не перший рік обговорюють можливість використання реголіту для 3D-друку, проте ефективність принтера ще потрібно перевірити в умовах невагомості на борту МКС.
Оскільки справжні зразки місячного ґрунту цінні та дуже рідкісні, в експерименті використовують штучний аналог матеріалу.
3D-принтер, який доставили на МКС на борту приватного корабля «Сигнус», розробила американська компанія Redwire. Її представники уточнюють, що тестовий пристрій можна використовувати для створення невеликих пристосувань і деталей, однак при необхідності масштаб обладнання можна збільшити – це дозволить друкувати більші об'єкти, наприклад посадочні майданчики, дороги або будинку для життя на Місяці.
Якщо експерименти з місячним грунтом виявляться вдалими, космічне агентство може застосувати 3D-друк для створення поселень на Марсі.
Нагадаємо, компанія Джеффа Безоса подала до суду на NASA через контракт агентства зі SpaceX.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].