Супутників буде менше: у SpaceX змінилися плани щодо реалізації на орбіті проекту Starlink

Супутників буде менше: у SpaceX змінилися плани щодо реалізації на орбіті проекту Starlink

Компанія готує до запуску друге покоління супутників – більших за розміром

Супутників буде менше: у SpaceX змінилися плани щодо реалізації на орбіті проекту Starlink
Starship SN10
фото SpaceX

За допомогою набагато більш місткого корабля Starship Ілон Маск збирається вивести на орбіту друге покоління супутників Starlink, які забезпечать щільніше покриття в сільських регіонах. Тоді компанії не знадобляться всі 42 000 супутників, які SpaceX спочатку планувала запустити, щоб забезпечити швидким мобільним інтернетом весь світ, пише HighTech Plus з посиланням на Space News.

SpaceX подала 18 серпня заявку до Федеральної комісії зі зв'язку США (FCC), що містить оновлений план Starlink Gen2 замість того, який був схвалений в 2020 році. У ньому вказано, що ракети Falcon 9 продовжать виводити на орбіту супутники Starlink, до того ж компанії не знадобиться збільшувати чисельність угруповання до кількох десятків тисяч або використовувати новий діапазон, про що йшла мова в минулому році.

Замість цього за новим сценарієм SpaceX розподілить супутники більш рівномірно уздовж 9-12 похилих орбіт, щоб отримати більш щільне покриття на полюсах. Це дозволить збільшити охоплення території і покращити зв'язок для жителів віддалених регіонів, агентств безпеки і рятувальників.

Доставка супутників на вантажопідйомній ракеті Starship дасть можливість вводити супутники в експлуатацію за тижні після старту, а не протягом місяців, як це відбувається зараз. Для цього SpaceX прискореними темпами веде роботи на полігоні в Бока-Чіка, готуючи Starship до першого орбітального польоту.

Загалом згідно з оновленим планом на дев'ять орбіт на висоті від 340 до 614 км планується вивести 29 988 супутників.

Хоча нові апарати будуть більшими і стануть генерувати більше енергії, ніж попередні, за підрахунками SpaceX, вони не будуть заважати іншим сузір'ям і не збільшать ризик зіткнень у космосі.

Зараз на навколоземній орбіті знаходиться понад 1600 супутників Starlink. За останніми даними, аудиторія бета-тестерів проекту досягла 90 000 чоловік. Темп підключення склав 20 000 осіб на місяць. Сервіс супутникового інтернет-зв'язку Starlink офіційно обслуговує клієнтів вже в 12 країнах світу.

Нагадаємо, Ілон Маск розповів, коли Starlink почне роздавати інтернет по всьому світу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті