Adidas та інші виробники страждають від перебоїв у поставках через спалах COVID у В’єтнамі

Adidas та інші виробники страждають від перебоїв у поставках через спалах COVID у В’єтнамі

Наслідки неминуче позначаться на цьогорічному сезоні передсвяткового шопінгу

Adidas та інші виробники страждають від перебоїв у поставках через спалах COVID у В’єтнамі
фото Pixaby

Компанії в секторі роздрібної торгівлі, серед яких Adidas, Foot Locker та Buckle, зіткнулися з ризиком нестачі запасів на складах у зв'язку з зупинкою підприємств у В'єтнамі через пандемію коронавірусу, передає Інтерфакс.

Аналітики вже висловлюють побоювання щодо наслідків перебоїв в ланцюгах поставок для магазинів іграшок в ключовий сезон святкового шопінгу.

Серед інших перешкод – пошук контейнерів і вантажівок для транспортування товарів і витрати, пов'язані з вирішенням проблем у ланцюгах поставок.

Згідно з даними Panjiva, на В'єтнам припало 39,8% імпорту США по морю за 12 місяців до 31 липня після того, як показник виріс на 12,5% в річному вираженні в другому кварталі 2021 року і на 44,5% в липні», йдеться в нещодавній доповіді компанії.

Топ-менеджери компаній вживають заходів для вирішення проблеми, проте визнають, що це буде непросто, пише MarketWatch.

«Очевидно, що зупинка роботи підприємств у В'єтнамі матиме більш тривалі наслідки», – зазначив головний виконавчий директор Foot Locker Річард Джонсон в ході бесіди з інвесторами.

У свою чергу, CEO Buckle Денніс Нельсон прогнозує затримки в постачаннях продукції.

«Влада В'єтнаму ввела масштабні локдауни на підприємствах. В результаті більшість виробничих потужностей постачальників у країні були недоступні з середини липня», – сказав головний виконавчий директор Adidas Каспер Рорстед.

Китай також стикається з проблемами в ланцюгах поставок через пандемію. У країні знаходиться вісім з 10 найбільш завантажених портів у світі, що також ускладнює ситуацію для брендів і ритейлерів в США і по всьому світу з наближенням початку святкового сезону шопінгу.

Нагадаємо, найбільші судноплавні компаніїсвіту скаржаться на гостру нестачу контейнеровозів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті