В Японії вивчають змішування різних типів щеплень для прискорення вакцинації

В Японії вивчають змішування різних типів щеплень для прискорення вакцинації

В країні розглядають можливість вводити першу дозу AstraZeneca, другу – Pfizer або Moderna

В Японії вивчають змішування різних типів щеплень для прискорення вакцинації
фото www.flickr.com/photos/foto_db/50836566761

Японія вивчає можливість змішування вакцини проти COVID-19 від AstraZeneca з вакцинами, розробленими іншими виробниками ліків. Про це повідомляє Reuters

Японія, яка раніше використовували тільки препарати від Pfizer- BioNTech і Moderna, схвалила вакцину AstraZeneca в липні і отримала 2 млн доз.

«Я попросив Міністерство охорони здоров'я висловити свою думку про використання вакцини AstraZeneca для першої дози і вакцини Pfizer для другої, або вакцини AstraZeneca в якості першої дози і Moderna в якості другої», – сказав керівник програми вакцинації в країні Таро Коно.

За його словами, це може прискорити розгортання вакцинації за рахунок скорочення інтервалів між першим та другим щепленнями при використанні вакцини AstraZeneca.

Два щеплення AstraZeneca вводяться з інтервалом у вісім тижнів, що довше, ніж для інших вакцин.

Як відомо, наразі Японію накрила найгірша хвиля COVID-19, викликана дельта-штамом. Вперше в цьому місяці кількість нових щоденних інфекцій перевищила 25 000 осіб.

Коефіцієнт вакцинації в країні відстає від інших розвинутих країн. За даними системи відстеження вакцин Reuters, в Японії 54% населення вакциновано принаймні однієї дозою, а 43% – повністю.

Нагадаємо: в липні головний санлікар України Ігор Кузін припустив, що в Україні скоро дозволять змішувати вакцини. За його словами, можна комбінувати або мРНК-вакцини – тобто перше щеплення Moderna, друга – Pfizer або навпаки. Або перша доза AstraZeneca, а друга – вже мРНК-вакциною, тобто Moderna або Pfizer. Змішування інших типів вакцин зараз не передбачено, додав він.

Між тим, ВООЗ не рекомендує змішувати вакцини. Також організація закликала до введення мораторію на введення третьої дози

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті