Amazon, Google і Microsoft боряться за угоду з владою США про стеження за нелегалами – ЗМІ
Система RAVEn збирає дані з відкритих джерел і з «приватного сектору»

Наприкінці вересня Імміграційна та митна поліція США (ICE) планує укласти три контракти на суму $300 млн з компаніями, які займуться підтримкою системи RAVEn – вона спрямована на відстеження нелегальних працівників-мігрантів. Business Insider з'ясував, що отримати контракти мають намір Amazon, Google і Microsoft, незважаючи на протести працівників і побоювання активістів, пише TJournal.
RAVEn збирає інформацію з усього інтернету, в тому числі особистих сторінок у соцмережах. Також джерелами системи виступають «непублічні онлайн-інформатори» і «партнери приватного сектору». Таким чином, вона має доступ до фотографій, відео, біометричних даних, місця розташування, фінансових даних, офіційних документів, куди входять паспорти і візи.
Система збирає інформацію про всіх – як іммігрантів, так і громадян США.
На основі даних RAVEn приймаються рішення про арешт або депортацію. Її використовують для пошуку доказів, виявлення злочинних мереж, розуміння зв'язків між підозрюваними і порушення справ проти людей.
Як повідомляє The Intercept, документи часто містять неправдиві або помилкові дані, але RAVEn зчитує їх як об'єктивні. Тому «те, що в голові» співробітника, нерідко стає головним в ухваленні рішення про депортацію.
Активістка щодо захисту прав мігрантів Пароміта Шах вважає, що RAVEn «дає документам I-213 статус об'єктивності, який вони абсолютно не заслуговують», оскільки є лише особистими свідченнями однієї людини.
У майбутньому в систему планують впровадити функцію відеостеження і транскрипції аудіфайлов з людською мовою в текст.
Скільки всього людей заарештували або депортували на основі даних RAVEn – невідомо.
Шах впевнена, що і зараз ICE використовує RAVEn для автоматизації аналізу всіх справ мігрантів, через що багатьох з них можуть помилково заарештувати або депортувати.
У 2018 році контракт на підтримку системи коштував від $8 до $25 млн. Зараз же сума кожного з них варіюється від $50 до $100 млн, що і зацікавило великі компанії, повідомляє BI. Один з учасників зустрічі з ICE, на якій обговорювали контракт, заявив: «Якщо є долари, то ми йдемо за ними».
Amazon і Google не відповіли на запит про коментар. Microsoft відмовилася говорити з BI.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].