Брак працівників в усьому світі призводить до зростання цін на харчові продукти

Брак працівників в усьому світі призводить до зростання цін на харчові продукти

Ситуацію ще погіршують екстремальні погодні умови та зростання цін на сировинні товари. За прогнозами, проблема не вирішиться до кінця пандемії

Брак працівників в усьому світі призводить до зростання цін на харчові продукти
фото www.flickr.com/photos/147910513@N06/49628815576

У всьому світі брак робочої сили б’є по ланцюжках поставок харчових продуктів. Глобальна харчова екосистема вражена браком персоналу, не вистачає працівників для збору фруктів та овочів, роботи на бойні, водіїв, операторів складів, кухарів, офіціантів тощо. Це позначається на поставках, частині роботодавців доводиться підвищувати заробітну плату на двозначні відсотки.

Як пише Bloomberg, у В'єтнамі армія допомагає збирати урожай рису. У Великобританії фермери викидають молоко, тому що немає транспорту для його збору. Збір бразильського врожаю кави робуста цього року тривав 120 днів замість звичайних 90. Американські м'ясні компанії намагаються залучити нових співробітників, пропонуючи їм «бонус» у вигляді розумних годинників Apple Watch на тлі зростання цін на гамбургери і буріто в мережах швидкого харчування.

Нестача робочої сили загрожує подальшим підвищенням цін на харчові продукти, які вже роздуваються через зростання цін на сировинні товари і зростання транспортних витрат.

Згідно з індексом, складеним Продовольчою і сільськогосподарською організацією Об'єднаних Націй, в серпні ціни зросли на 33% в порівнянні з тим же місяцем минулого року.

Пандемія коронавірусу викликала нестачу робочої сили в багатьох сферах економіки. Особливо сильно вона вплинула на харчову промисловість і сільське господарство, які відносяться до найменш автоматизованих галузей у світі. За даними Boston Consulting Group, продовольча безпека є делікатним питанням у багатьох частинах світу, а низька маржа означає, що зростання витрат зазвичай перекладається на покупців.

Видання зазначає, що є ознаки того, що нестача робочої сили обмежує пропозицію. У США оптові дистриб'ютори, такі як Sysco і United Natural Foods повідомили про затримку виробництва різних товарів, від бекону та сиру до кокосової води і спецій. У Великобританії в деяких магазинах не вистачає таких продуктів, як хліб і курка, тоді як в McDonald's в серпні закінчилися молочні коктейлі.

Брак робочої сили позначається на фермах, переробниках і ресторанах. Малайзія, другий за величиною виробник пальмової олії у світі, втратила близько 30% свого потенційного виробництва харчової олії, яка використовується у всьому, від шоколаду до маргарину. Виробництво креветок в Південному В'єтнамі, одному з найбільших світових експортерів, після пандемії впало на 60-70%. За даними асоціації фермерів Італії, п'ята частина виробництва томатів на півдні країни була втрачена в цьому році через спеку і транспортний «параліч».

Скасування або затримки поставок змушують британських фермерів викидати молоко, в той час, як його не вистачає в магазинах. Майкл Кінг, молочний фермер з Глостерширу, оцінює, що він втратив близько 20 000 літрів. За його словами, деякі фермери стали рідше доїти худобу через брак кадрів.

Попри те, що ресторани та інші підприємства знову відкриваються в Сполучених Штатах і деяких країнах Європи і зростає попит, поширення дельта-варіанту коронавірусу обмежує первинне виробництво.

Крім того, час від часу спалахи епідемії відбуваються на різних підприємствах, що вимагає тимчасового закриття. Прикордонні обмеження в багатьох країнах ускладнюють роботу працівників-мігрантів. У деяких місцях ситуація ускладнюється місцевими проблемами, такими як важкі і небезпечні сільськогосподарські умови через аномальну спеку. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло