Після жорсткої критики Apple вирішила відкласти запуск функції зі сканування особистих фото
Експерти вважають, що така програма покладе початок масовому стеженню за людьми

Apple вирішила відкласти введення нової функції для перевірки смартфонів її клієнтів на наявність зображень жорстокого поводження з дітьми. Про це йдеться в оновленні на спеціальній сторінці, присвяченій нововведенню, на сайті компанії, пише Forbes.
«Грунтуючись на відгуках клієнтів, правозахисних груп, дослідників та інших осіб, ми вирішили в найближчі місяці виділити додатковий час для збору інформації та внесення покращень перед випуском цих критично важливих функцій для забезпечення безпеки дітей», – повідомили в компанії.
Apple анонсувала нові функції для захисту дітей на початку серпня. У компанії повідомили, що оновлення з'явиться на iPhone вже в цьому році і стане частиною операційних систем iOS 15 і iPadOS 15. Applе розповіла, що програма буде порівнювати фотографії на пристрої з базою зібраних правозахисниками зображень жорстокого поводження з дітьми та за необхідності сповіщати поліцію. При цьому фото будуть зашифровані, а сканування буде відбуватися на смартфоні, а не на серверах Apple.
Рішення Apple викликало критику з боку користувачів та експертів. Дослідники в галузі безпеки заявили, що сканування iPhone стане першим кроком до стеження за мільйонами людей, писала Financial Times.
Професор проектування безпеки Кембріджського університету Росс Андерсон в розмові з FT заявив, що це «жахлива ідея», яка призведе до «поширення масового стеження» за смартфонами і ноутбуками.
З критикою компанії виступив і глава WhatsApp Вілл Кеткарт. За його словами, замість того, щоб надати користувачам можливість скаржитися на заборонені матеріали, компанія розробила «софт, який може сканувати всі особисті фото на вашому телефоні – навіть ті, якими ви ні з ким не ділилися».
«Це створена і керована Apple система стеження, яку можна легко використовувати для сканування особистих даних на предмет того, що компанія або влада захоче контролювати. Країни, де продаються iPhone, будуть по-різному визначати, що є прийнятним контентом», – написав глава месенджера.
Як зазначала FT, прецедент Apple може посилити тиск і на інші технологічні компанії, щоб вони теж використовували аналогічний софт. Міністр охорони здоров'я Великобританії у себе в Twitter уже заявив, що за прикладом Apple пора піти й іншим компаніям, «особливо Facebook». Американський сенатор Річард Блюменталь назвав нову систему Apple «інноваційним і сміливим кроком».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].