В злочинних міграційних схемах на кордоні з Білоруссю задіяні міжнародні угруповання – Польща

В злочинних міграційних схемах на кордоні з Білоруссю задіяні міжнародні угруповання – Польща

На білорусько-польському кордоні зібралося не менше 10 000 біженців з країн Азії та Африки

В злочинних міграційних схемах на кордоні з Білоруссю задіяні міжнародні угруповання – Польща
фото DR

За оцінками польських прикордонників, у даний час в Білорусі перебувають понад 10 000 мігрантів з кризових регіонів, які намагаються потрапити в ЄС. Начальник Прикордонної служби Польщі генерал Томаш Прага заявив в понеділок, 6 вересня, що в останні дні зафіксовано збільшення кілоькості спроб незаконного перетину білорусько-польського кордону, передає «Польське радіо», на яке посилається Deutsche Welle.

Так, в суботу прикордонна служба запобігла незаконному перетину кордону 215 осіб, у неділю – ще 152, а в понеділок вранці – 59 осіб.

За словами генерала, режим білоруського правителя Олександра Лукашенка привіз їх в країну, щоб після короткого перебування доставити на кордон Литви, Латвії та Польщі.

Генерал додав, що в злочинних схемах беруть участь міжнародні угруповання, які намагаються перекинути мігрантів з країн Азії та Африки в Західну Європу.

Багато з мігрантів в інтерв'ю з прикордонниками вказували як кінцеву точку маршруту Німеччину або Францію: «Багато хто каже, що хотіли поїхати до брата, сестри або родичів і не знали, що у них на шляху ще лежить Польща і є кордон».

Литва, Латвія і Польща звинувачують режим Лукашенка в організованій доставці біженців до зовнішнього кордону ЄС. Всі три країни ввели режим надзвичайного стану в районах на кордоні з Білоруссю.

Як відомо, наприкінці травня, після того як західні країни посилили санкції проти Білорусі, Лукашенко оголосив, що Мінськ більше не буде перешкоджати проїзду мігрантів в ЄС.

Нагадаємо, Польща слідом за Литвою будує кордон з колючого дроту на кордоні з Білоруссю.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті