Понад 2 600 українців померли у 2019 році через забруднення повітря викидами ТЕС – дослідження
Румунія та Польща найбільше потерпають у ЄС від викидів українських вугільних станцій

Майже половина вугільних станцій України у 2019 році перевищили гранично допустимі норми викидів шкідливих речовин. Забруднення повітря могло призвести до смерті 2 690 українців. Серед країн ЄС найбільшої шкоди від викидів українських вугільних ТЕС зазнають Румунія та Польща. Про це йдеться у дослідженні «Вплив викидів українських вугільних електростанцій на здоров’я населення», передає «Екодія»
Зазначається, що 8 із 20 вітчизняних вугільних ТЕС того року перевищили граничні норми викидів двоокису сірки, оксидів азоту та зольного пилу. Якби норми були дотримані, загалом вдалося б уникнути приблизно 2 300 смертей в Україні та сусідніх державах. Від викидів найбільше постраждали Донецька (430 смертей через забруднення), Київська (410), Дніпропетровська (280) та Львівська області.
Крім цього, у досліджуваному році приблизна вартість соціальних витрат українців, пов’язаних із супутнім медичним обслуговуванням, зниженням економічної продуктивності та зниженням рівня добробуту, склала 3,2 млрд євро.
Серед інших наслідків забруднення повітря вугільними ТЕС у 2019 році:
- 6 800 дітей, хворих на бронхіт;
- 68 000 днів із симптомами астми та бронхіту у дітей;
- 3 000 госпіталізацій;
- 800 000 втрачених робочих днів і 5,3 млн лікарняних днів;
- 400 пологів із малою масою тіла новонароджених;
- 2 100 нових випадків хронічного бронхіту у дорослих.
В Україні розташований один із найбільш забруднюючих парків вугільних електростанцій у світі. Згідно із нещодавнім звітом аналітичного центру EMBER, вугільні електростанції країни є лідерами за викидами SO2 та зольного пилу в Європі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я про смертність та тягар хвороб, через забруднення атмосферного повітря в Україні щороку помирають 2 538 років людей, з урахуванням інвалідності, на 100 тисяч осіб – це найбільша кількість років у Європі.
Економічні збитки від зміни клімату в усьому світі оцінюють у розмірі від $544 трлн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].