Носорогів краще перевозити догори ногами: кому й за що цього року вручили Шнобелівську премію

Носорогів краще перевозити догори ногами: кому й за що цього року вручили Шнобелівську премію

При цьому дослідження про зв’язок корупції та великої кількості політиків із зайвою вагою можуть бути корисними

Носорогів краще перевозити догори ногами: кому й за що цього року вручили Шнобелівську премію
фото DR

У США в 31-й раз пройшла церемонія присудження Шнобелівської премії – це вручення жартівливих нагород в різних сферах науки. Цього року захід пройшов в онлайн режимі через коронавірусні обмеження, а не в Гарвардському університеті, як зазвичай, пише Інтерфакс.

Премію за сумнівні наукові досягнення вручає журнал «Аннали неймовірних досліджень».

У номінації «Економіка» відзначено колектив авторів з Франції, Швейцарії, Австралії, Австрії, Чехії та Великобританії за відкриття, що зайва вага політиків може бути показником високого рівня корупції в країні.

Серед біологів відзначили шведських дослідників, які вивчали різні звуки, які видають кішки під час «спілкування» з людиною.

Премію з екології присудили за порівняльний аналіз видів бактерій на жуйках, виплюнутих на вулицях різних країн.

Премію з хімії розділили відразу 10 вчених, які заміряли склад повітря в кінозалах і виявили, що концентрація певних речовин там змінюється відповідно до того, що відбувається на кіноекрані, і залежить від емоційної реакції глядачів – на сцени насильства, нецензурну лайку і т.п.

В галузі медицини відзначено дослідників з Туреччини, Великобританії і Німеччині, які довели, що оргазм може бути настільки ж ефективним при проблемах із закладеним носом, як деякі антигістамінні препарати.

Нагороду з фізики присудили за спробу з'ясувати, чому пішоходи не зіштовхуються один з одним. У той же час премію за досягнення в галузі кінетики отримали дослідники, які з'ясовували, чому все-таки пішоходи іноді зіштовхуються.

Нагороду за дослідження в сфері транспортування отримали вчені, які з'ясували, що перевозити носорогів повітрям безпечніше і ефективніше догори ногами, і їм це зовсім не шкодить.

Шнобелівську премію миру здобули американці Ітан Бесеріс, Стівен Нейлуей і Девід Керріер, які перевірили – на спеціальних муляжах, що не на людях – своє припущення, що борода і вуса у чоловіків призначені для того, щоб захищати шкіру і кістки від ударів у бійці. Гіпотезу, на думку дослідників, вдалося довести: як показали експерименти, волосяний покрив поглинає до 37% енергії удару.

Більше про попередні дивні й не надто практичні дослідження – в матеріаліMind.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті