Вітренко: Різке зниження транзиту «Газпрому» через Україну може спричини технічні проблеми

Вітренко: Різке зниження транзиту «Газпрому» через Україну може спричини технічні проблеми

Зниження обсягів транзиту газу призведе до таких змін його фізико-хімічних властивостей, які викличуть питання у європейських операторів

Вітренко: Різке зниження транзиту 	«Газпрому» через Україну може спричини технічні проблеми
Голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко
Фото: naftogaz.com

Можливе різке зниження російським «Газпромом» обсягів транзиту природного газу через Україну в разі запуску «Північного потоку-2» призведе до таких змін фізико-хімічних властивостей газу, які викличуть питання у європейських операторів газотранспортних систем (ГТС) на західному кордоні України. Про це заявив голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Якщо ( «Газпром» – Mind) нічого не даватиме (газ на вхід української ГТС – Mind), то нам навіть простіше – нічого не треба виконувати. Але якщо він буде давати якісь невеликі обсяги газу або якщо буде дуже сильно варіювати: один день максимум, а інший день, скажімо, мінімум – то будуть фізичні проблеми, як забезпечити транзит, необхідні фізико-хімічні властивості газу, які специфіковані згідно з контрактом між оператором українським і операторами Словаччини, Польщі, Угорщини тощо», – сказав Вітренко.

За його словами, в такій ситуації європейські оператори можуть заявити, що Україна порушує умови контракту за фізико-хімічними властивостями газу, що створює їм певні технічні проблеми та ставить під питання теперішню надійність транзиту через Україну.

Очільник «Нафтогазу» зазначив, що у транзитному контракті є «якісь загальні положення, які, в принципі, теоретично можуть нас захистити, якщо ми потім підемо до суду», проте слід розв'язувати це питання заздалегідь. 

Він додав, що для стабільного рішення необхідно усунути монополію «Газпрому» на постачання газу з Росії в Європу транзитом через Україну, перенести точки доступу з західного кордону України на кордон з РФ. За його словами, саме в цьому був весь сенс переведення роботи української ГТС на європейські правила.

Напередодні голова правління «Газпрому» Олексій Міллер повідомив, що будівництво газопроводу «Північний потік – 2» повністю завершено.

За кілька днів до цього видання Bloomberg дізналось, що «Газпром» хоче почати поставки по ньому вже в жовтні.

Посол в України у США Оксана Маркарова не виключає, що санкціями ще можна зупинити «Північний потік – 2» попри те, що газопровід вже добудовано.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло