США мають план, якщо Росія порушить угоду про продовження транзиту газу через Україну – радник Держдепу

США мають план, якщо Росія порушить угоду про продовження транзиту газу через Україну – радник Держдепу

Амос Хохштайн наголошує, що РФ має продовжувати транзит Україною, як це визначено домовленостями

США мають план, якщо Росія порушить угоду про продовження транзиту газу через Україну – радник Держдепу
Cтарший радник з питань енергетичної безпеки Державного департаменту США Амос Хохштайн
Фото: interfax.com.ua

Росія має продовжувати транзит газу через Україну, як це визначено угодами. В разі порушень США готові до різних сценаріїв і мають контрзаходи. Про в інтерв'ю телеканалу «Дом» заявив старший радник з питань енергетичної безпеки Державного департаменту США Амос Хохштайн.

«Я не збираюся говорити росіянам тут, по телебаченню, в Україні, що ми робитимемо в кожному сценарії. Ми дивимося на це, щоб переконатися, що ми готові до різних сценаріїв і діємо відповідно. Краща частина контрзаходів – їх не використовувати. Я хочу, щоб нам не потрібно було використовувати контрзаходи. Я хочу, щоб ми могли конструктивно переконатися, що росіяни розуміють, що для всіх, зокрема для них, краще, щоб вони продовжували транзит через Україну. Як ми й просили, як просили німці, і канцлерка Меркель чітко дала зрозуміти про це не лише тут, у Києві та у Вашингтоні, але також і в Москві. І це те, чим ми продовжимо займатися», – сказав він.

Хохштайн зазначив, що не може розповісти про деталі, але стежить за цими проблемами протягом довгого часу. Він також вважає, що знає про заходи, яких вживають росіяни.

Напередодні голова правління «Газпрому» Олексій Міллер повідомив, що будівництво газопроводу «Північний потік – 2» повністю завершено.

За кілька днів до цього видання Bloomberg дізналось, що «Газпром» хоче почати поставки по ньому вже в жовтні.

Посол в України у США Оксана Маркарова не виключає, що санкціями ще можна зупинити «Північний потік – 2» попри те, що газопровід вже добудовано.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло