Профільний комітет почав розгляд «ресурсного» законопроєкту

Профільний комітет почав розгляд «ресурсного» законопроєкту

Нардеп Ярослав Железняк виокремив найпозитивніші зміни до законопроєкту з-поміж більше ніж 11 000 правок

Профільний комітет почав розгляд «ресурсного» законопроєкту

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики почав розгляд правок до «ресурсного» законопроєкту (№5600). Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк («Голос») на своїй сторінці у фейсбуці.

Серед 11 319 правок нардеп виокремив найпозитивніші зміни до законопроєкту:

Прибрано оподаткування ПДВ операцій із постачання житла (крім першого постачання) – та норма, яка б потягнула за собою подорожчання квартир до 20%.

Прибрано оподаткування доходу від продажу с/г продукції, яка вирощена фермерами на земельних ділянках площею понад 0,5 га – норма, яка б торкнулася, наприклад, бабусь, які продають власноруч вирощені овочі-фрукти на ринках. Замість цього введено обов'язок оподаткування при продажі продукції на суму від 12 мінімальних зарплат в рік (зараз це 72 000 грн).

Передбачено, що мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ) не визначається для земельних ділянок, які знаходяться в межах населених пунктів. Тобто, громадяни, які мають городи в межах міст/сіл не повинні будуть сплачувати МПЗ.

Прибрано збільшення штрафів за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних понад 180 днів.

Виключено положення про встановлення додаткових вимог до права на бюджетне відшкодування (вартість переробки не менше, як 8% ціни продажу товару). До першого читання пропонувалася норма, яка передбачала, що право на бюджетне відшкодування не отримують ті, хто просто купив та перепродав продукцію без якоїсь переробки чи удосконалення.

Уточнено право стягувати податковий борг ДПС без звернення до суду по всьому податковому боргу, який виник за самостійним декларуванням платника податків. Зараз існує обмеження: податкова може стягнути таким чином борг, по якому сума не менше 5 млн грн та наявна несплата протягом 90 днів. В першому читанні пропонувалося прибрати ці обмеження – тобто дати право податковій стягувати без суду борг на будь-яку суму і навіть з одним днем затримки сплати. До комітету пропонується прибрати тільки обмеження по сумі, а несплату протягом 90 днів пропонується залишити в чинній редакції.

Виключено норму, яка дозволила б податківцям заборонити розпоряджатися майном підприємства, якщо перевірка знаходить нібито недоплату податків в бюджет. 

Прибрано положення про оподаткування земельних ділянок, якими користуються без оформлення правовстановлюючих документів (самозахвати).

«Вже щось, але до прийнятого вигляду ще треба дуууже багато попрацювати. Перше засідання комітету почнеться сьогодні об 11:00. І, схоже, піде на рекорд по тривалості. Щось мені підказує, що будемо весь тиждень працювати з таблицею», – написав Железняк.

Нагадаємо, депутати подали понад 11 300 правок до «ресурсного» законопроєкту.

Раніше Mind розповідав про те як законотворці вигадують податки для ринку нерухомості й чому в будь-якому разі заплатить покупець.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті