НБУ вирішив боротися за екологію і контроль за віртуальними активами

НБУ вирішив боротися за екологію і контроль за віртуальними активами

Інфляційний таргет збережено на рівні 5%

НБУ вирішив боротися за екологію і контроль за віртуальними активами
фото: bank.gov.ua

Рада Національного банку України (НБУ) ухвалила Основні засади грошово-кредитної політики на 2022 рік, якими передбачена підтримка темпу інфляції у середньостроковій перспективі на рівні 5%+/- 1 відсотковий пункт, плаваючого курсоутворення, встановлення контролю за обігом віртуальних активів та «зеленої» економіки. Про це повідомляється на сайті НБУ.

«Вперше в дороговказі з монетарної політики підкреслено важливість розвитку екологічних, соціальних та управлінських аспектів. Вони сприятимуть становленню в Україні потужної «зеленої» економіки за зразком провідних європейських країн», – зазначається у повідомленні.

«Незмінність інфляційної цілі та принципів монетарної політики сприятиме стабілізації інфляційних очікувань та посиленню ефективності монетарної трансмісії… Нацбанк допускатиме тимчасове відхилення інфляції від установленої цілі в окремі короткострокові періоди, якщо це не буде створювати загрози розбалансування інфляційних очікувань», – зазначив голова НБУ Кирило Шевченко.

У повідомленні також зазначається, що Нацбанк у межах своєї компетенції докладатиме зусиль, щоб законодавче регулювання та функціонування ринку віртуальних активів узгоджувалися з необхідністю досягнення цілей із цінової та фінансової стабільності в Україні.

«Регулятор приділятиме належну увагу моніторингу та мінімізації ризиків, пов’язаних із поширенням віртуальних активів та встановленню дієвих засобів контролю за обігом фінансових віртуальних активів, забезпечених валютними цінностями», – попередили у НБУ.

Центробанк також заявляє про намір продовжити валютну лібералізацію, кінцевою метою якої є перехід до вільного руху капіталу. Ураховуючи необхідність розвитку валютного ринку, Нацбанк прагнутиме мінімізувати використання валютних інтервенцій.

Крім того, у повідомлені наголошується, що Нацбанк разом з урядом працюватиме над посиленням координації грошово-кредитної та бюджетно-податкової політики, докладатиме всіх зусиль для структурної перебудови економіки, реалізації програм поліпшення доступу до кредитів, формування довгострокових інвестиційних ресурсів. 

Основні засади будуть надіслані до Верховної Ради України з метою інформування.

Як повідомлялося, НБУ з 10 вересня підвищив облікову ставку на 0,5 відсоткових пункти, до 8,5% річних на тлі збільшення інфляційного тиску.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті