Влада Китаю почала стежити за відвідуванням громадянами зарубіжних фінансових сайтів

Влада Китаю почала стежити за відвідуванням громадянами зарубіжних фінансових сайтів

Китайців примушують встановити додаток, який збирає і передає всю інформацію про дії

Влада Китаю почала стежити за відвідуванням громадянами зарубіжних фінансових сайтів
фото Pixaby

Правоохоронні служби Китаю запустили нову програму по боротьбі з шахрайством, але використовують її, щоб перевіряти китайців, які відвідували зарубіжні сайти фінансових новин. Про це повідомила Financial Timesз посиланням на людей, яких поліція викликала на допит у зв'язку з цим.

Ця програма була запущена в березні Національним центром по боротьбі з шахрайством, що входять до Міністерства громадської безпеки КНР. Вона блокує підозрілі дзвінки і повідомляє про шкідливі програми.

Міністерство рекомендувало встановити цей додаток китайським користувачам з метою боротьби зі зростаючою кількістю шахрайств. Проте влада на місцях зобов'язала своїх чиновників і окремі категорії громадян встановити додаток, і зараз його завантажили вже понад 200 млн раз. Причому при встановленні програма запитує 29 дозволів, в тому числі на відстеження дзвінків, текстових повідомлень, розмов.

Як розповів Financial Times один з жителів Шанхаю, з ним зв'язалася поліція для з'ясування обставин відвідин ним американського сайту фінансових новин. Його також запитали про наявність зв'язків за кордоном і про те, наскільки регулярно він відвідує закордонні сайти.

Інший китайський користувач розповів, що поліція телефонувала йому чотири дні поспіль після того, як додаток показав, що він відвідав «вкрай небезпечні» сайти, серед яких агентство Bloomberg.

Крім того, як повідомляє FT, багато користувачів скаржаться на те, що вони не могли, наприклад, орендувати квартиру або записати дітей в школу, не завантаживши попередньо цього додатка, а комусь відмовлялися видавати документи до тих пір, поки він не завантажить додаток .

У той же час поліція вважає, що програма дуже ефективна в боротьбі з шахрайствами. За перші три місяці вона, за даними поліції, зробила 23 млн повідомлень про підозрілу діяльність користувачів.

Нагадаємо, правозахисники закликалителеканали відмовитися від трансляції Олімпійських ігор в Пекіні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло