Через майнінг біткойнів у світі щороку утворюється понад 30 000 тонн електронного сміття

Через майнінг біткойнів у світі щороку утворюється понад 30 000 тонн електронного сміття

Все через чипи, які використовуються недовго і швидко потребують заміни

Через майнінг біткойнів у світі щороку утворюється понад 30 000 тонн електронного сміття
фото Shutterstock

Щороку майнінг біткойнів призводить до утворення близько 30 700 тонн електронного сміття. До таких висновків дійшли аналітики Нідерландського центрального банку і вчені Центру досліджень в сфері енергетики та екології Массачусетського технологічного інституту, які опублікували статтю про це в науковому журналі Resources, Conservation and Recycling, передає Коммерсант.

Автори дослідження відзначають, що для майнінгу біткойнів потрібні просунуті і дорогі інтегральні схеми спеціального призначення (ASIC). Для підвищення ефективності майнінгу такі чипи необхідно регулярно міняти на все більш нові і просунуті, термін служби складає в середньому лише 1,3 року.

Як відзначають вчені, такі чипи не мають інших варіантів використання, крім майнінгу, тому досить швидко стають електронним сміттям.

За підрахунками авторів дослідження, в 2020 році загалом було здійснено 112,5 млн трансакцій в біткойнах, і в перерахунку на утворений майнінгом обсяг електронного сміття це дає близько 272 г сміття на кожну трансакцію.

Крім впливу майнінгу на обсяги електронного сміття екологів також хвилює значний вуглецевий слід видобутку криптовалюти.

За деякими підрахунками, майнінг біткойнів вимагає в рік такого ж обсягу енергії, як все населення і промисловість Нідерландів, а викиди вуглекислого газу через це досягають 23 млн тонн на рік.

Як повідомлялося, Казахстан увійшов у трійку країн, де найбільше майнерів біткойнів, а частка Китаю стрімко падає.

Нагадаємо, у Сальвадорі придумали для майнінгу криптовалют брати енергію вулкана.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло